HaberlerSamsun HaberleriSamsun-Sivas hattında belirsizlik sürüyor.. Test treni mi denetleme treni mi?

Samsun-Sivas hattında belirsizlik sürüyor.. Test treni mi denetleme treni mi? - Samsun Haberleri

TCDD Genel Müdürü ve beraberindeki heyet kendilerine tahsis edilen trenle bu sabah saat 09.00'da Samsun'dan Sivas(Kalın) istikametinde yola çıktı.

+
-
Samsun-Sivas hattında belirsizlik sürüyor.. Test treni mi denetleme treni mi?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 21 Eylül 1924'te ilk kazmayı vurarak çalışmalarını başlattığı, 378 kilometrelik Samsun-Sivas (Kalın) demiryolu hattının, 30 Eylül 1931'de tamamlandı. 1920’li yılların yetersiz şartlarında 7 yılda yapılan hat, günümüz şartları ve imkânlarına rağmen 4 yıldır yenileme çalışması bitmedi. 29 Eylül 2015 tarihinde yenilenme çalışması nedeniyle ulaşıma kapatılan ve aradan geçen 4 yıldan fazla süreye rağmen açılamayan Samsun-Sivas Demiryolu  için bugün (6 Ocak 2020) TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun  ve beraberindeki heyet beraberindeki heyet kendilerine tahsis edilen trenle Samsun'dan Sivas(Kalın) istikametinde yola çıktı.

DENETLEME TRENİ Mİ? 

Üzerinde "test treni" yazmasına rağmen bu trenin gerçek anlamda bir test treni değil bir denetleme treni olduğu bildiriliyor. Testin zaman zaman teknik elemanlar tarafından yapıldığı ve çıkan aksaklıkların düzeltildiği ifade ediliyor. Söz konusu tren demiryoluyla Sivas'tan Samsun'a gelirken TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun da karayoluyla Ankara'dan Samsun'a geldi. Genel Müdür Ali İhsan Uygun'un beraberindeki heyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar, daire başkanları, şube müdürleri ve yüklenici firma ortaklığının temsilcilerinden oluşuyor. Genel Müdür Uygun ve heyet Samsun Garı'nda yaptıkları inceleme sonrası trene binerek Samsun'dan Sivas(Kalın) istikametine yola çıktı.

TEST SÜRÜŞÜNDEN SONRA AÇILACAK 

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, "Yolun test sürüşlerinin tamamlanmasından sonra açılacağını" söyledi.

AB HEYETİ GELİYOR 

Projenin büyük ortağı AB'yi temsilen ayın 21'inde bir heyetin Samsun'a gelmesi bekleniyor. Heyet geldikten sonra yük trenleri ile gerçek anlamda bir deneme sürüşü yapılacağı ve kararın bu deneme sürüşünden sonra belli olacağı bildiriliyor.

SamsunHaberTV.com

 ARAPLAŞIYOR MUYUZ DİNDARLAŞIYOR MUYUZGÜNCEL
ARAPLAŞIYOR MUYUZ DİNDARLAŞIYOR MUYUZ?
GİDİŞİ OLSUN DA DÖNÜŞÜ OLMASINGÜNCEL
GİDİŞİ OLSUN DA DÖNÜŞÜ OLMASIN
EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI İMİŞ!GÜNCEL
EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI İMİŞ!
BİR ÖLÜMÜN ARDINDANGÜNCEL
BİR ÖLÜMÜN ARDINDAN
'O' OLMASAYDIGÜNCEL
'O' OLMASAYDI?
SIRADAKİ HABER
}