HaberlerSamsun HaberleriSamsun Mali Müşavirler Odasında konkordato komiserliği eğitimi

Samsun Mali Müşavirler Odasında konkordato komiserliği eğitimi - Samsun Haberleri

Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında, Konkordato Komiserliği yapabilmek için zorunlu hale gelen Temel Komiserlik Eğitimi verildi.

+
-
Samsun Mali Müşavirler Odasında konkordato komiserliği eğitimi

 Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında 30.01.2019 tarih ve 30671 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Konkordato Komiserliği Ve Alacaklılar Kuruluna Dair Yönetmelik gereği Konkordato Komiserliği yapabilmek için zorunlu hale gelen Temel Komiserlik Eğitimi verildi.

YOĞUN KATILIM 

4 gün süren eğitimde 3 sınıfta toplam 85 meslek mensubuna Prof. Dr. Uğur Kaya, Prof. Dr. Engin Dinç, Doç. Dr. Erdal Yılmaz, Doç Dr. Cenker Göker,  Dr. Öğretim Üyesi Efe Dündar, Ar. Gör. Av. Hakan Hasırcı tarafından verilen eğitime Samsun dışında Ordu, Amasya, Tokat, Çorum ve Sivas illerinden gelen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir meslek mensupları ve avukatlar katıldı.

ÇALIŞMALAR SONUCU SAMSUN’A ALDIK 

Eğitime ilişkin açıklama yapan Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Dilaver ÖĞÜTCÜ eğitimin Adalet Bakanlığı’ndan yetki alan kuruluşlarca verilebildiğini, Türmob’un da yetki aldığını, ancak alınan yetkinin eğitimlerin Ankara’da yapılmasını gerektirdiğini, bu durumunda katılımı düşürdüğünü belirterek, eğitimin Samsunda yapılması için Türmob dan talepte bulunduklarını, Türmob’un bakanlık nezdinde yaptığı girişimler sonucu eğitimin Samsuna alındığını söyledi.

EĞİTİMLER SÜRECEK 

Başkan ÖĞÜTCÜ Eğitimin samsuna alınması ile bölge illerinin de samsundaki eğitime iştirak ettiklerini belirtti. Başkan ÖĞÜTCÜ böylece odamız Bölge eğitim merkezi haline gelmiş ve ilimize de ekonomik ve sosyal açıdan da katkı sağlamıştır dedi.  Bundan sonrada eğitimlere hız kesmeden devam edeceklerini belirten Oda başkanı Dilaver Öğütcü Eğitimin sonunda toplu fotoğraf çekimi ve vedalaşma ile zorunlu eğitime katılarak Konkordato Komiserliği için en önemli engeli geçen katılımcılara teşekkür ederek başarı dileklerini iletti.TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması SonuçlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması Sonuçlandı.
Osman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir EfendilerGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir Efendiler
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklarGÜNCEL
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklar
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm DiyeneGÜNCEL
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm Diyene
SIRADAKİ HABER
}