HaberlerSamsun Haberleriİlkadımlı güreşçiler dereceyle döndü

İlkadımlı güreşçiler dereceyle döndü - Samsun Haberleri

İlkadım Belediyesi Güreş Takımı Amasya'da düzenlenen 'Yıldızlar Grup Seçmeleri'nden 1 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya ile döndü. Başkan Necattin Demirtaş, 'Ata sporumuz güreşte alınan her bir başarıya çok seviniyorum' dedi.

+
-
İlkadımlı güreşçiler dereceyle döndü

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yıllık faaliyet programında yer alan "Yıldızlar Grup Güreş" seçmelerine Samsun ilçelerinde 15 spor kulübün katılımıyla gerçekleşti. İleriki yıllarda ay-yıldızlı mayo ile olimpiyat madalyası kazanmak isteyen güreşçiler Amasya’da organize edilen Yıldızlar Grup Seçmeleri’nde boy gösterdi. Rekor katılımın yaşandığı seçmelerde mindere çıkan her yaştan güreşçiler, mücadele ettikleri sıkletlerde altın madalyanın sahibi olabilmek için üst seviyede performans sergiledi. İlkadım Belediyesi Gençlik Spor Kulübü güreşçilerinden Ahmet Korkmaz altın madalya alırken, Mustafa Kaya, Ömer Çil, Furkan Çavuş gümüş madalya, Miraç Aslan, Gökdeniz Akkaya, Mehmet Ali Gültekin, Talha Kolaca ise bronz madalya almaya hak kazandı. Seçmeler sonunda dereceye giren güreşçilere madalyaları verildi.

“Spora ve sporcuya önem veren belediyecilik anlayışına sahibiz” 
İl seçmelerinde minderde alın teri döken tüm sporcuları tebrik eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Spora ve sporcuya büyük önem veren bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Ata sporumuz güreşte alınan her bir başarıya çok seviniyorum. Göreve başladığımız günden bu yana kurumumuzdaki spor ve sporculara ayrı bir ilgi gösterdik. Şimdi bu ilginin meyvelerini alıyoruz. Başarılardaki önemli pay sporcular ile ailelerinindir” diye konuştu.

“Bu şehrin imkanlarını gençlere sunmak lazım” 
Sporcularının Türkiye şampiyonası öncesinde aldıkları her bir başarının kendilerini son derece gururlandırdığını ve geleceğe yönelik umutlarını artırdığını belirten Demirtaş, “Bu şehrin çok büyük bir potansiyeli var. Sahip olduğumuz amatör ve profesyonel kulüpler dışında oluşturacağımız alt yapı ile yeni branşlarda birçok başarıya ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Buradaki gençlerin başaramayacağı hiçbir şey yok. Onları spor konusunda desteklemek, imkan sağlamak, yetenekleri doğrultusunda yeni alanlar açmak bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

“Takım halinde çok mücadele ettik” 
Takım halinde çok başarılı bir şekilde mücadele ettiklerini ifade eden altın madalya sporcu sahibi Ahmet Korkmaz, “İlkadım Belediyesi Spor Kulübünün payı çok büyük. Bu yolda bizlere emek veren,Yılport Samsunspor'da iki futbolcu pozitif!SPOR
Yılport Samsunspor'da iki futbolcu pozitif!
Ertuğrul Sağlam:' Süper Lig'e ulaşacağız'SPOR
Ertuğrul Sağlam:' Süper Lig'e ulaşacağız'
Samsunspor 3 attı, 3 puanı kaptıSPOR
Samsunspor 3 attı, 3 puanı kaptı
Samsunspor'da koronavirüs şoku!SPOR
Samsunspor'da koronavirüs şoku!
Samsunspor'da çifte imzaSPOR
Samsunspor'da çifte imza
SIRADAKİ HABER
}