HaberlerSamsun HaberleriSamsun depremin yaralarını sarmak için harekete geçti

Samsun depremin yaralarını sarmak için harekete geçti - Samsun Haberleri

Samsun, depremin yaralarını sarmak için ilk andan itibaren harekete geçti.

+
-
Samsun depremin yaralarını sarmak için harekete geçti

Dün akşam saat 20.55’te Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Samsun dahil Türkiye’nin bir çok ilinde hissedilen 6,8 büyüklüğündeki depremin haber alınmasıyla Vali Osman Kaymak’ın talimatıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi harekete geçirildi. Öncelikle toplanma zinciri faaliyete geçirilip, tüm personel kuruma çağrıldı. İl genelinde herhangi bir hasar olmadığının tespit edilmesinin ardından, depremin etkisini daha çok gösterdiği illere destek olmak için AFAD İl Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sırasıyla aşağıda belirtildi.


Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada çalışmalar şöyle sıralandı:
“Afet Lojistik Depo personeli sevkiyat için hazırda bekletilmektedir. 2 araç ve 9 personelden oluşan acil müdahale ekiplerimiz saat 22.30 itibarıyla deprem bölgesine hareket etmiştir. Afet bölgesine hareket etmek üzere tüm birimlerimizin hazırlığı devam etmektedir. 2 araç ve 8 personelden oluşan acil müdahale ekiplerimiz saat 22.55 itibarıyla deprem bölgesine hareket etmiştir. Toplamda 4 araç 17 personel deprem bölgesine sevk edilmiştir. 1 araç, 3 personel ve 3 canlı arama köpeğinden oluşan ekibimiz saat 00.05 itibarıyla deprem bölgesine hareket etmiştir. 2 UMKE aracı, 2 ambulans, 1 mobil komuta aracı ve 17 personelden oluşan İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri deprem bölgesine sevk edilmiştir.
Deprem bölgesine görevlendirilen ekiplerimizin sosyal ve teknik ihtiyaçlarının karşılanması için konteyneri taşıyan 1 araç, 2 personel saat 02.35 itibarıyla deprem bölgesine hareket etmiştir. Deprem bölgesine giden arama kurtarma ekiplerimiz saat 07.00 sıralarında Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ulaşmış olup burada hazır beklemektedirler. 1 araç, 3 personel ve 3 canlı arama köpeğinden oluşan ekibimizin de kısa süre içinde Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ulaşması beklenmektedir. Deprem bölgesindeki afetzedelerimizin kullanımına sunulmak üzere 2 tır ile toplam 518 adet yatak Samsun Lojistik Depomuzdan Malatya’ya gönderilmiştir. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
MÜDAFAA-İ HUKUKGÜNCEL
MÜDAFAA-İ HUKUK
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFEGÜNCEL
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFE
SIRADAKİ HABER
}