HaberlerSamsun HaberleriAtakum'da hizmette engel yok

Atakum'da hizmette engel yok - Samsun Haberleri

Atakum Belediyesi personeli, işitme engelli vatandaşlara daha verimli hizmet vermek adına 4 hafta süren Türk İşaret Dili eğitimini tamamladı.

+
-
Atakum'da hizmette engel yok

Atakum Belediyesi'nde vatandaşlarla birebir iletişimde olan birimlerin personeli, İşaret Dili Eğitmeni ve Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Tugay Kurtgözlü tarafından verilen 4 haftalık Türk İşaret Dili eğitimini tamamladı. 15 kişilik gruba verilen derslerin sonunda sertifika törenine Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala, Atakum Belediyesi  Başkan Danışmanı Muzaffer Yıldız, Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürü Okan Saral, Atakum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Alptekin ve belediye çalışanları katıldı.

İLETİŞİM KALİTESİ ARTTI 

Gerçekleşen eğitimlerin ardından belediyenin halkla ilişkileri kapsayan birimlerinde görev yapan personelin artık işitme engelli vatandaşlarla iletişime geçebileceğini kaydeden İşaret Dili Eğitmeni ve Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Tugay Kurtgözlü, "Amacımız kamu kurumlarında günlük işlerini çözmek isteyen işitme engelli bireylerin iletişimini sağlamaktı. Belediyemizde bu konuda gönüllü birçok çalışan arkadaşımızın olması bizi çok sevindirdi. Böylece iletişimin kalitesi de arttı. İlk etap olarak 15 kişi başarıyla kursu tamamladı. Yine 15 kişilik başka bir sınıfla da derslerimize hemen başlayacağız. Hedefimiz bu yıl içerisinde belediye personelimizin yüzde 70'ine Türk İşaret Dilini öğretmek" diye konuştu.

FARKINDALIĞI CANLI TUTACAĞIZ 

Atakum Belediyesi'nin engellilere yönelik birçok çalışması olduğunu ve bu çalışmaların da artarak devam edeceğini belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ise, "Türkiye zor bir süreçten geçiyor ancak dezavantajlı grupları ihmal etmememiz lazım. Biz belediye olarak bu konuda çalışmalar yaparak farkındalığı canlı tutmamız gerekir. İşaret dili eğitimleri bizim için çok önemliydi. Artık belediyemizin hemen girişinde bulunan çözüm merkezimiz başta olmak üzere birçok farklı biriminde personelimiz işaret dilini biliyor. Biz, toplumun her kesimine hizmet verdiğimizi unutamayız. Bunun için de öğrenmemiz, geliştirmemiz gereken konuları mutlaka araştırmalıyız. Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübümüz, Duyum Kafe'de gönüllü olan herkese işaret dili eğitimi veriyor. Özellikle üniversite öğrencilerinin de bu kurslara rağbet göstermesi bizim için önemli. Diğer yandan, engellilerin daha mutlu yaşayacağı Atakum için projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu derslerde emeği geçen herkese ve özellikle engelleri kaldırmaÖzdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabıGÜNCEL
Özdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabı
Samsun BB Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'GÜNCEL
Samsun B.B. Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
SIRADAKİ HABER
}