HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da huzur operasyonu

Samsun'da huzur operasyonu - Samsun Haberleri

Samsun'da yapılan 'Türkiye Huzur Güven Uygulaması'nda 39 aranan şahıs yakalandı, 13 araç trafikten men edildi, 93 araca 69 bin TL ceza kesildi, 1 kayıp çocuk bulundu ve FETÖ/PDY üyesi yakalandı.

+
-
Samsun'da huzur operasyonu

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca Türkiye Huzur Güven Uygulaması gerçekleştirildi. Uygulama, okul servis araçları, tüm ilkokul-ortaokul-lise-üniversite ve öğrenci yurtlarının çevreleri ile yakınlarındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve mamullerinin satışı yapılan yerler, içkili yerler, ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafe ve oyun salonları, okulla ilişkisi olmadığı halde okul çevresinde bulunan şüpheli şahıslar, aranan şahıslar, uyuşturucu kullanan ve satan kişiler, çocuklara sigara satışı yapan iş yeri ve şahıslar ile yasa dışı faaliyetlerde bulunan iş yerlerinin tespit edilmesi, suç işleyen kişilerin yakalanması, dilenciliğin engellenmesi, çocukların ve gençlerin suç ve suçlulardan korunmasına yönelik olarak icra edildi.

69 BİN 846 TL CEZA 
İl Emniyet Müdürlüğünce 115 ekip ve 411 personel, İl Jandarma Komutanlığınca ise 327 personelin katıldığı uygulamada; 6 bin 594 şahıs sorgulandı. 39 aranan şahıs yakalanıp, 11 şahsa idari yönden işlem yapıldı. 7 şahsa yoklama kaçağı olduğundan tebligat yapıldı. Bin 640 araçta yapılan arama ve sorgulamalarda 13 araç trafikten men edildi. 93 araca toplam 69 bin 846 TL cezai işlem uygulandı.

FETÖCÜ YAKALANDI 
Yapılan uygulamada 234 okul çevresi, 300 iş yeri ve 76 metruk binada kontrol ve denetim yapıldı. Yapılan kimlik sorgulamasında Atakum ilçesi Kamalı Mahallesi'nde, İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğünce kayıp şahıs olarak aranan 2004 doğumlu kayıp çocuk bulundu. Yine kimlik sorgulamasında FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan aranan şahıs da yakalandı.Samsun'da minikler anı ve hayallerini kitaba dönüştürdüGÜNCEL
Samsun'da minikler anı ve hayallerini kitaba dönüştürdü
İran'da 2 kişide korona teşhis edildiGÜNCEL
İran'da 2 kişide korona teşhis edildi
Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltıGÜNCEL
Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı
Samsun'da yola aniden atlayan genç, otomobilin çarpması sonucu yaralandıGÜNCEL
Samsun'da yola aniden atlayan genç, otomobilin çarpması sonucu yaralandı
Havza Belediyesinden toplu iş sözleşmesiGÜNCEL
Havza Belediyesinden toplu iş sözleşmesi
SIRADAKİ HABER
}