HaberlerSamsun Haberleri Samsun Valiliğinden şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Samsun Valiliğinden şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı - Samsun Haberleri

Samsun Valiliği, Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü alınan son değerlendirmelere göre Samsun'da şiddetli fırtına uyarısında bulundu.

+
-
 Samsun Valiliğinden şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Valilik tarafından yapılan açıklamada Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Samsun’da şiddetli fırtına yaşanabileceği belirtildi. 70-100 km/saat şeklinde esmesi beklenen rüzgar ve fırtına öncesinde vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.
Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


“Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğümüzden alınan son değerlendirmelere göre; Samsun ve çevresinde Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren güneybatı yönlerden kuvvetli başlayacak olan rüzgâr ve fırtınanın zamanla iç ve kuzey kesimlerinde etkisini artırarak kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir. Çarşamba akşam saatlerinden sonra devam etmesi beklenen kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli rüzgârın devam ettiği süre boyunca vatandaşlarımızın açık alanda ateş yakmaması gerekmektedir. Meteoroloji web sitesinden ve mobil uygulamadan güncel meteorolojik tahmin ve uyarıların takip edilmesi vatandaşlarımızın yararına olacağı değerlendirilmektedir.”Özdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabıGÜNCEL
Özdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabı
Samsun BB Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'GÜNCEL
Samsun B.B. Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
SIRADAKİ HABER
}