HaberlerSamsun Haberleri'Canım Dayım' filmi Samsun'u dünyaya tanıtacak

'Canım Dayım' filmi Samsun'u dünyaya tanıtacak - Samsun Haberleri

Çekimleri Samsun'da yapılacak olan ve 21 ülkede festivallerde boy gösterecek olan Canım Dayım 'Bize Bir Şans Verin' filmi, Samsun'u dünyaya tanıtacak.

+
-
'Canım Dayım' filmi Samsun'u dünyaya tanıtacak

Canım Dayım “Bize Bir Şans Verin” filmi, Samsunlu yapımcı ve yönetmen Fuat Yılmaz tarafından Samsun’da çekilecek. Otizmli bir dayı ve yeğeni arasında geçen olayları anlatan film, 21 ülkede festivallerde gösterilecek.
Film hakkında konuşan Fuat Yılmaz, “Yaklaşık iki yıldır projemizi hayata geçirmek için çok emek sarf ettik ve gecemizi gündüzümüze katarak tüm hazırlıklarımızı otizm vakıflarının desteğiyle büyük bir titizlikle tamamladık. Otizm hastası bir dayı ile küçük kız yeğeninin hikayesini anlatan dram türündeki film, konusuyla büyük etki ve beğeni toplayacaktır. Canım Dayım filmiyle öncelikli hedefimiz farkındalığın sesi olabilmek ve Karadeniz halkının ne kadar vefalı ve vicdan sahibi olduğunu göstermektir. Bunun yanı sıra Çernobil faciasında yaşanılan zorlukları ve dramı da anlatmak istiyoruz. Filmde birçok ünlü isim yer alacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde otuza yakın vakıf ve derneğin tam desteklerini alarak bu yola çıktık” dedi.

Film 21 festivalde gösterilecek 
Canım Dayım “Bize Bir Şans Verin" filmi Academy Awards, Golden Globe, Cannes, Berlin, San Sebastian, Rotterdam, Tokyo ve Toronto gibi uluslararası film festivalleri dışında İngilizce altyazı olarak 21 ülke festivalinde boy gösterecek.
Filmin çekimleri mart ayında Samsun'da başlayıp, 2 ay boyunca devam edecek.Bakan Koca, Samsun'da son durumu açıkladı!GÜNCEL
Bakan Koca, Samsun'da son durumu açıkladı!
Samsun Büyükşehir'de işe alınan 114 memurun eğitimi tamamlandıGÜNCEL
Samsun Büyükşehir'de işe alınan 114 memurun eğitimi tamamlandı
Bakan Koca'dan Samsun'da hastalara 'geçmiş olsun' ziyaretiGÜNCEL
Bakan Koca'dan Samsun'da hastalara 'geçmiş olsun' ziyareti
Saathane Meydanı, tarihe yeniden ışık tutacakGÜNCEL
Saathane Meydanı, tarihe yeniden ışık tutacak
Samsun'da 'İtfaiye Haftası' kutlandıGÜNCEL
Samsun'da 'İtfaiye Haftası' kutlandı
SIRADAKİ HABER
}