HaberlerOrdu HaberleriOrdu'da okullara fırtına tatili

Ordu'da okullara fırtına tatili - Ordu Haberleri

Ordu'da dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar, yer yer hızı saatte 112 km'yi bularak fırtınaya dönüştü. Fırtına çatı uçmaları ve ağaç devrilmelerine yol açarken 12 ilçede eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

+
-
Ordu'da okullara fırtına tatili

Ordu Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze intikal eden hasar durumuna göre, Altınordu ilçesinde 3 konut, Aybastı ilçesinde 2 okul, Çamaş ilçesinde 1 konut, Çatalpınar ilçesinde 1 konut, Fatsa ilçesinde 1 konut ve 2 okul, Gürgentepe ilçesinde 2 konut, Kabadüz ilçesinde 1 kamu binası, Korgan ilçesinde 1 konut ve 1 okul, Ulubey ilçesinde 1 kamu binası, olmak üzere toplamda 9 konut, 5 okul ve 2 kamu binasında, şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle çatı uçması meydana geldi.
Kuvvetli fırtınadan dolayı; il genelinde 4 bin 28 adet elektrik trafosunun, 895’i enerjisiz kaldı. İl genelindeki 772 mahallenin 344’ün de kısmi elektrik kesintisi yaşandı.
Ordu Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce, şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle il genelinde oluşan hasarın tespitine yönelik çalışmalar başlatıldı.


Ordu’da gerçekleşen fırtınanın maksimum rüzgar değerleri Çambaşı Kayak Merkezinde 112 km/saat, Korgan’da 104 km/saat, Çamaş’ta 94 km/saat, Akkuş’ta 91 km/saat, Çaybaşı’nda 84 km/saat, Kabataş’ta 83 km/saat, İkizce’de 80 km/saat, Gürgentepe’de 80 km/saat Mesudiye’de 78 km/saat, Fatsa’da 62 km/saat, Altınordu’da 39 km/saat, Ünye’de 38 km/saat olarak belirlendi.


Meteorolojiden yapılan kuvvetli fırtına uyarısı nedeniyle Akkuş, Gürgentepe, Aybastı, Korgan Mesudiye, Kabadüz, Çaybaşı, Kabataş, Çamaş, Gölköy, Fatsa ilçelerimizin tamamında, Ünye ilçemizin yüksek kesimlerindeki okullarda eğitim-öğretime Perşembe günü 1 gün süreyle ara verildi.


Yetkililer kuvvetli fırtına nedeniyle oluşabilecek çatı uçmaları, ağaç devrilmeleri, yangın, soba zehirlenmeleri gibi durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, vatandaşların gerekmedikçe konutlarından veya iş yerlerinden dışarıya çıkmamaları can ve mal kaybı açısından önemli olduğuna dikkat çektiler.KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİGÜNCEL
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİ?
TARİHİ DOĞRU OKUMAKGÜNCEL
TARİHİ DOĞRU OKUMAK
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER'GÜNCEL
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER?'
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜGÜNCEL
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜ?
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattıGÜNCEL
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattı
SIRADAKİ HABER
}