HaberlerSamsun HaberleriJapon turistten Başkan Demir'e 'Kardeş Şehir' teklifi

Japon turistten Başkan Demir'e 'Kardeş Şehir' teklifi - Samsun Haberleri

Japonya'nın Ise şehrinden Samsun'a turist olarak gelen Shinji Nakamura, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i ziyaret etti. Ziyarette Nakamura, yaşadığı şehir ile Samsun'u kardeş yapmak istediğini belirterek yardım ve destek istedi.

+
-
Japon turistten Başkan Demir'e 'Kardeş Şehir' teklifi

Japonya’nın 123 bin nüfuslu tarihi kıyı şehri Ise’de mimarlık yapan Shinji Nakamura, ismini duyup araştırdığı Samsun'a gelebilmek için 10 bin kilometre yol kat etti.


SAMSUN’A HAYRAN OLDU 
Haftalar önce kendi imkanlarıyla çıktığı karayolu yolculuğu sonucu ilk kez Türkiye'ye adım atan Japon turist Shinji Nakamura, Trabzon'un ardından Samsun'a geldi. Şehri gezen mimar turist, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i makamında ziyaret etti. Denizini, doğal güzellikleri ve Türk mutfağını çok beğendiğini ifade eden Nakamura, Başkan Mustafa Demir'e yaşadığı Ise şehrindeki Türklerden bahsederek, onları çok sevdiklerini söyledi. Şehrinin tarih ve kültür açısından önemini fotoğraflarla anlatan Shinji Nakamura, ülkesinin en kutsal Şinto tapınağı olan Ise Büyük Tapınağı'na ev sahipliği yaptıklarını, yerel mutfağı ile de ünlü olduklarını ve her yıl 20 milyona yakın turisti ağırladıklarını kaydetti.


‘KARDEŞ ŞEHİR OLMAK İSTERİZ’ 
Samsun ile Ise şehrini kardeş şehir yapabilmek için temaslarda bulunmak üzere geldiğini dile getiren mimar Nakamura, Ise Belediye Başkanı Ken'ichi Suzuki'nin de selamını getirerek kardeş şehir konusunda Başkan Demir'den yardım ve destek istedi. Genç turisti dinleyerek yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Türkiye tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir ülkedir. Çabanız takdir etmek gerekir. Japonya'nın bir şehri ile kardeş olmayı biz de isteriz. Bunun için gerekli müracaatlarımızı yaparız" ifadelerini kullandı.UNUTULANUNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKTIGÜNCEL
UNUTULAN/UNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKÂTI
700 Bin Kardeşimiz Olmuş!GÜNCEL
700 Bin Kardeşimiz Olmuş!
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİGÜNCEL
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİ?
TARİHİ DOĞRU OKUMAKGÜNCEL
TARİHİ DOĞRU OKUMAK
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER'GÜNCEL
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER?'
SIRADAKİ HABER
}