HaberlerSamsun HaberleriSaadet Partisi'nden Erbakan açıklaması

Saadet Partisi'nden Erbakan açıklaması - Samsun Haberleri

Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 9'uncu seneyi devriyesi dolayısıyla 'Erbakan Hoca Gibi Olabilmek' başlıklı bir açıklama yayınladı.

+
-
Saadet Partisi'nden Erbakan açıklaması

“Sınırımızı ve ülkemizi güvene almak için sınır komşularımızdan gelen veya gelmesi muhtemel tehdit ve tehlikelere karşı önlem almamız gayet doğaldır” diyen Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu, “Bu amaçla yapılan sınır ötesi harekâtların Millî Görüş tarafından her dönem sonuna kadar desteklendiğini” belirterek şu görüşlere yer verdi:

“Dünyaya şekil vermeyi kendine hak gören siyonist zihniyetler başta olmak üzere tüm zinde güçler, 2011'de Suriye'de "İç Savaş" patlak verdirdiler. Bakanlar Kurulu toplantılarını birlikte yapma aşamasına geldiğimiz, Cumhurbaşkanları eşleriyle birlikte el-Hamra Sarayı ile İstanbul'da misafir edilen, "kardeşim Esad" bile denilen Beşar Esad, biranda Esed oluverdi. "Esed" denilerek güya yabancılaştırma, ötekileştirme yapılacaktı ama bu bilerek mi yapıldı, bilmeden mi yapıldı bilmiyorum "mutlu, daha mutlu" anlamına gelen Esad, "arslan" anlamına gelen Esed oluverdi.

Suriye İç Savaşında "Esed gidecek" tavrımızla, taraf olduğumuzdan itibaren Rusya ile ABD arasında sürekli savrulan ve istikrarı olmayan bir dış politikamız oluştu maalesef.  Büyük devletlerle ilişki kurmanın, ayı ile yatağa girmekten farksız olduğunu dış politika uzmanları çok iyi bilirler aslında.”

“ABD ile Rusya arasında sürekli gerilen ve yumuşatılan bir dış politika izlenmesinin gerekçesi ne olabilir?” diye soran İl Başkanı Armutçu daha sonra şunları söyledi:

“Eğer bizler; Türk Dil Kurumu'nun Güncel Türkçe Sözlük'te "Doğu dünyasının anlayış, görgü ve davranış gibi özellikleri çerçevesinde zamana yayma, boş vermişlik, neme lazımcılık içeren uzun vadeli planlar yaparak bir işte karşı taraftan istediğini elde etme işi" olarak açıkladığı "Şark Kurnazlığı'nı" yapıyorsak, emperyal dünya da "Garp Kurnazlığı'nı" yapıyorsa ne olur?”Büyük Birlik Partisi Samsun İl Başkanı Ünsal Tokuç olduSİYASET
Büyük Birlik Partisi Samsun İl Başkanı Ünsal Tokuç oldu
MHP Samsun'da 17 ilçe kongre ilçe kongresi tamamlandıSİYASET
MHP Samsun'da 17 ilçe kongre ilçe kongresi tamamlandı
Yaşar Temuçin adaylığını açıkladıSİYASET
Yaşar Temuçin adaylığını açıkladı
Erhan Usta İYİ Parti'deSİYASET
Erhan Usta İYİ Parti'de
MHP'den ihraç edilen Erhan Usta, İYİ Parti'ye geçiyorSİYASET
MHP'den ihraç edilen Erhan Usta, İYİ Parti'ye geçiyor
SIRADAKİ HABER
}