HaberlerSamsun HaberleriAFAD'dan OMÜ'lü öğrencilere hayat kurtaran bilgiler

AFAD'dan OMÜ'lü öğrencilere hayat kurtaran bilgiler - Samsun Haberleri

Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD Birimi tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri için afet farkındalığı eğitimi verildi.

+
-
AFAD'dan OMÜ'lü öğrencilere hayat kurtaran bilgiler

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. İlknur Aydın Avci, Doç. Dr. Birsen Altay ve Dr. Öğr. Üyesi Figen Çavuşoğlu ile Arş. Gör. Emel Güven’in koordinatörlüğündeki eğitim, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD Birimince sunulan eğitimde; afetler hakkında genel bilgiler, afet öncesi ve sonrasındaki çalışmalar, aktif fay hatları üzerindeki Türkiye’de olası bir depremde neler yapılacağı ve nasıl davranılacağına dair detaylar, depreme dair insani ve toplumsal bilinci öne çıkaracak yaklaşımlar ile afet yönetimi vb. hususlara yer verildi.

 

Eğitimde ayrıca, öğrenciler AFAD yetkililerine merak ettikleri noktaları sorabilme fırsatını bulurken, AFAD gönüllüsü olabilme şansını da yakaladılar.

 

AFAD Birimi görevlileri Ali Kulaç ve Merve Arıcı Kizek’in verdiği eğitime; Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik, Ebelik, Beslenme ve Diyetetik, Dil ve Konuşma Terapisi, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet Bölümlerinden toplam 2 bin 57 öğrenci katıldı.

 

Eğitim sonunda Doç. Dr. Birsen Altay ve Dr. Öğr. Üyesi Figen Çavuşoğlu, eğitmenler Ali Kulaç ve Merve Arıcı Kizek’e teşekkür belgesi takdim ederken, benzer eğitimlerin tekrarlanacağı ve bazı afetlere yönelik uygulamalı eğitimler verileceği konusunda AFAD yetkilileri ile fikir birliğine varıldı.Murzioğlu, Samsun'un ihracattaki gururlarını kutladıGÜNCEL
Murzioğlu, Samsun'un ihracattaki gururlarını kutladı
İlkadım Belediyesi can dostlarını unutmuyorGÜNCEL
İlkadım Belediyesi can dostlarını unutmuyor
Bedri Yaşar: 'Milletin kaynakları doğru kullanılmalı'GÜNCEL
Bedri Yaşar: 'Milletin kaynakları doğru kullanılmalı'
Bakan Koca, Samsun'da son durumu açıkladı!GÜNCEL
Bakan Koca, Samsun'da son durumu açıkladı!
Samsun Büyükşehir'de işe alınan 114 memurun eğitimi tamamlandıGÜNCEL
Samsun Büyükşehir'de işe alınan 114 memurun eğitimi tamamlandı
SIRADAKİ HABER
}