HaberlerCumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın konuşma metnini güncelledi: 34 askerimiz şehit oldu

Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın konuşma metnini güncelledi: 34 askerimiz şehit oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dolmabahçe'de yaptığı konuşmada 'Şehit sayımız 36'ya yükseldi' demesinin ardından Cumhurbaşkanlığı, konuşma metninde '36 şehit' ifadesine yer vermeyerek '34 şehidimiz var' şeklinde güncelleme yaptı.

+
-
Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın konuşma metnini güncelledi: 34 askerimiz şehit oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe'de İstanbul milletvekilleriyle yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İdlib'de Esed rejiminin gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit askerlerimizin sayısının 36'ya yükseldiğini söyledi ancak Cumhurbaşkanlığı, konuşma metninde düzenlemeye giderek Erdoğan'ın ifadesini "Şehit sayımız 34'e yükseldi" şeklinde revize etti.

Dolmabahçe'de milletvekilleriyle yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Şehit düşen her evladımızın acısı yüreğimizi dağlıyor. Bin yıldır bu topraklarımızı vatanımız kılmak için yürüttüğümüz mücadeleyi verdiğimiz sayısız şehitler kervanına bunu da ilave etmemiz gerekiyor. Ve şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN GÜNCELLEME

Erdoğan, konuşmasının devamında İdlib'deki saldırıda şehit olan askerlerimizin sayısının 36'ya yükseldiğini söyledi. Ancak Erdoğan konuşmasını bitirdikten sonra Cumhurbaşkanlığı, konuşma metninde "36 şehit" ifadesine yer vermeyerek "34 şehidimiz var" şeklinde güncelleme yaptı.

Erdoğan, şu şekilde konuştu: 

"İdlib harekatımızda önceki gün vermiş olduğumuz 34; daha sonra 36'ya çıktı, 20 günlük harekat boyunca vermiş olduğumuz şehitlerin ailelerine şahsım, milletim adına baş sağlığı dilerken milletimizin de başı sağ olsun diyorum. idlip  
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİGÜNCEL
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİ?
TARİHİ DOĞRU OKUMAKGÜNCEL
TARİHİ DOĞRU OKUMAK
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER'GÜNCEL
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER?'
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜGÜNCEL
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜ?
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattıGÜNCEL
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattı
SIRADAKİ HABER
}