HaberlerCumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın konuşma metnini güncelledi: 34 askerimiz şehit oldu

Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın konuşma metnini güncelledi: 34 askerimiz şehit oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dolmabahçe'de yaptığı konuşmada 'Şehit sayımız 36'ya yükseldi' demesinin ardından Cumhurbaşkanlığı, konuşma metninde '36 şehit' ifadesine yer vermeyerek '34 şehidimiz var' şeklinde güncelleme yaptı.

+
-
Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın konuşma metnini güncelledi: 34 askerimiz şehit oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe'de İstanbul milletvekilleriyle yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İdlib'de Esed rejiminin gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit askerlerimizin sayısının 36'ya yükseldiğini söyledi ancak Cumhurbaşkanlığı, konuşma metninde düzenlemeye giderek Erdoğan'ın ifadesini "Şehit sayımız 34'e yükseldi" şeklinde revize etti.

Dolmabahçe'de milletvekilleriyle yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Şehit düşen her evladımızın acısı yüreğimizi dağlıyor. Bin yıldır bu topraklarımızı vatanımız kılmak için yürüttüğümüz mücadeleyi verdiğimiz sayısız şehitler kervanına bunu da ilave etmemiz gerekiyor. Ve şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN GÜNCELLEME

Erdoğan, konuşmasının devamında İdlib'deki saldırıda şehit olan askerlerimizin sayısının 36'ya yükseldiğini söyledi. Ancak Erdoğan konuşmasını bitirdikten sonra Cumhurbaşkanlığı, konuşma metninde "36 şehit" ifadesine yer vermeyerek "34 şehidimiz var" şeklinde güncelleme yaptı.

Erdoğan, şu şekilde konuştu: 

"İdlib harekatımızda önceki gün vermiş olduğumuz 34; daha sonra 36'ya çıktı, 20 günlük harekat boyunca vermiş olduğumuz şehitlerin ailelerine şahsım, milletim adına baş sağlığı dilerken milletimizin de başı sağ olsun diyorum. idlip  
Murzioğlu, Samsun'un ihracattaki gururlarını kutladıGÜNCEL
Murzioğlu, Samsun'un ihracattaki gururlarını kutladı
İlkadım Belediyesi can dostlarını unutmuyorGÜNCEL
İlkadım Belediyesi can dostlarını unutmuyor
Bedri Yaşar: 'Milletin kaynakları doğru kullanılmalı'GÜNCEL
Bedri Yaşar: 'Milletin kaynakları doğru kullanılmalı'
Bakan Koca, Samsun'da son durumu açıkladı!GÜNCEL
Bakan Koca, Samsun'da son durumu açıkladı!
Samsun Büyükşehir'de işe alınan 114 memurun eğitimi tamamlandıGÜNCEL
Samsun Büyükşehir'de işe alınan 114 memurun eğitimi tamamlandı
SIRADAKİ HABER
}