Başkan Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde

Başkan Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde - Samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İdlib'de düzenlenen alçak saldırılar sonrası 36 şehidin acısını yaşadıklarını belirterek, 'Türk Milleti bu hainliği asla unutmayacaktır' dedi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Necattin Demirtaş, burada yaptığı açıklamada, "Ülke olarak büyük bir acı yaşıyoruz. İdlib'de askerlerimize yönelik hain saldırıyı asla unutmayacak, devletimiz şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacaktır" dedi.

TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜK ACISI
Başkan Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri ile cemiyet hizmet binasında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Demirtaş, kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada, "Bugün burada siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla göreve geldiğimiz günden bu yana yapılan çalışmalarımızı konuşmak, tartışmak isterdim. Ancak Suriye'de ordumuza yönelik yapılan hain saldırı sonucu 36 askerimizin şehit edilmesi hepimizi kahretti. Bu büyük acıyı hep birlikte yaşıyoruz" diye konuştu.

TERÖRİSTLERE, VATAN HAİNLERİNE KARŞI
İdlib'de Esad rejimine bağlı güçler tarafından düzenlenen ve 36 askerimizin şehit düşmesine yol açan hava saldırısını 'Alçak, hain bir saldırı' olarak nitelendiren Başkan Necattin Demirtaş, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Biz millet olarak işte bu düşünceye, bu ilkeye inanan insanlarız. İşte bu düsturla bin yıldır bu toprakları vatan yapan aziz milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için canları pahasına düşmanlara, teröristlere, vatan hainlerine dur demiştir. Rabbimden duamız, bir daha böyle kara bir günün yaşanmamasıdır. Bu hain saldırıları yapan rejimi ve destekçilerini nefret ve şiddetle kınıyorum. Rabbim inşallah bu topraklarda yaşayan Türk milletine bir daha şehit acısı yaşatmasın. Yapılan bu hainlikleri ise asla unutmayacağız. Kahraman Mehmetçiklerimize Cenabı Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim, ordumuzu muzaffer eylesin" ifadelerini kullandı.

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır da Başkan Necattin Demirtaş'a ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek, "Sözün bittiği yerde şehitlerimizin acısıyla başbaşayız. Allah askerlerimizi, milletimizi, ülkemizi korusun" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Bgazete – Bursa'nın Haber Ağı

Bgazete – Bursa'nın Haber Ağı

Bhaber.com.TR Tüm Bursa Burada!

Bhaber.com.TR Tüm Bursa Burada!

Dünyada 300 Milyon Türkiye'de 4 Milyon Kişi Astım Hastası

Dünyada 300 Milyon Türkiye'de 4 Milyon Kişi Astım Hastası

Samsun'un Samsun'un Süreyya Ablasından 500 Aileye gıda kolisi

Samsun'un Samsun'un Süreyya Ablasından 500 Aileye gıda kolisi

Samsun Keşif Kampüsü açılıyor

Samsun Keşif Kampüsü açılıyor