HaberlerSamsun Haberleri Başkan Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde

Başkan Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İdlib'de düzenlenen alçak saldırılar sonrası 36 şehidin acısını yaşadıklarını belirterek, 'Türk Milleti bu hainliği asla unutmayacaktır' dedi

+
-
 Başkan Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Necattin Demirtaş, burada yaptığı açıklamada, "Ülke olarak büyük bir acı yaşıyoruz. İdlib'de askerlerimize yönelik hain saldırıyı asla unutmayacak, devletimiz şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacaktır" dedi.

TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜK ACISI 
Başkan Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri ile cemiyet hizmet binasında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Demirtaş, kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada, "Bugün burada siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla göreve geldiğimiz günden bu yana yapılan çalışmalarımızı konuşmak, tartışmak isterdim. Ancak Suriye'de ordumuza yönelik yapılan hain saldırı sonucu 36 askerimizin şehit edilmesi hepimizi kahretti. Bu büyük acıyı hep birlikte yaşıyoruz" diye konuştu.

TERÖRİSTLERE, VATAN HAİNLERİNE KARŞI 
İdlib'de Esad rejimine bağlı güçler tarafından düzenlenen ve 36 askerimizin şehit düşmesine yol açan hava saldırısını 'Alçak, hain bir saldırı' olarak nitelendiren Başkan Necattin Demirtaş, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Biz millet olarak işte bu düşünceye, bu ilkeye inanan insanlarız. İşte bu düsturla bin yıldır bu toprakları vatan yapan aziz milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için canları pahasına düşmanlara, teröristlere, vatan hainlerine dur demiştir. Rabbimden duamız, bir daha böyle kara bir günün yaşanmamasıdır. Bu hain saldırıları yapan rejimi ve destekçilerini nefret ve şiddetle kınıyorum. Rabbim inşallah bu topraklarda yaşayan Türk milletine bir daha şehit acısı yaşatmasın. Yapılan bu hainlikleri ise asla unutmayacağız. Kahraman Mehmetçiklerimize Cenabı Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim, ordumuzu muzaffer eylesin" ifadelerini kullandı.

 

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır da Başkan Necattin Demirtaş'a ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek, "Sözün bittiği yerde şehitlerimizin acısıyla başbaşayız. Allah askerlerimizi, milletimizi, ülkemizi korusun" dedi.KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİGÜNCEL
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİ?
TARİHİ DOĞRU OKUMAKGÜNCEL
TARİHİ DOĞRU OKUMAK
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER'GÜNCEL
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER?'
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜGÜNCEL
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜ?
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattıGÜNCEL
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattı
SIRADAKİ HABER
}