HaberlerSamsun Haberleriİlkadım Belediye Meclisi'nde İdlib şehitleri unutulmadı

İlkadım Belediye Meclisi'nde İdlib şehitleri unutulmadı - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Meclisi Mart Ayı İlk Toplantısı'nda, İdlib'de şehit olan Mehmetçikler için Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve dualar edildi.

+
-
İlkadım Belediye Meclisi'nde İdlib şehitleri unutulmadı

İdlib’de Türk askerine yapılan saldırının ardından şehit olan Mehmetçikler, İlkadım Belediye Meclisi Mart Ayı İlk Toplantısı'nda unutulmadı. Meclisin hemen başında şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından din görevlisi tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Kur’an tilavetinin ardından eller semaya açıldı.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ordumuza düzenlenen suikast sonucunda 34 askerimiz şehit oldu. Bunu yad etmek adına meclis toplantımıza geçmeden önce saygı duruşunda bulunulması sonrası da İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından da Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılmasını kararlaştırdık. Şehitlerimizi andıktan sonra meclisimizin açılmasını uygun gördük. Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.


Başkan Demirtaş’ın konuşmasının ardından saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okundu ve Kur’an tilaveti yapıldı. Daha sonrasında edilen duaların ardından söz alan AK Parti, İYİ Parti, CHP ve MHP Grup Başkanvekilleri şehitlere rahmet, yaralılara da şifa diledi.
Meclis gündemine alınan 4 imar maddesinin tamamı ise meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edilerek, görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması SonuçlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması Sonuçlandı.
Osman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir EfendilerGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir Efendiler
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklarGÜNCEL
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklar
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm DiyeneGÜNCEL
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm Diyene
SIRADAKİ HABER
}