HaberlerSamsun HaberleriSAMÜ'den İHA pilotluğu eğitimi

SAMÜ'den İHA pilotluğu eğitimi - Samsun Haberleri

Samsun Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAMÜSEM), Uçuş Akademisi ortaklığıyla insansız hava aracı (İHA) eğitimi veriyor.

+
-
SAMÜ'den İHA pilotluğu eğitimi

Belli kurumlar tarafından verilen İHA eğitimi Samsun Üniversitesi’nde de verilmeye başlandı. İHA0 ve İHA1 derecesinde verilecek olan kursların ön kayıtları 28 Şubat itibarıyla başladı. 18 yaşını dolduran herkese açık olan eğitimlerde, katılımcılara teorik bilgilerin yanı sıra pratik bilgiler de sahada uygulamalı olarak verilecek. Samsun Üniversitesi tarafından yapılan bilgilendirmede, eğitimin ayrıntıları paylaşıldı.
Samsun Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Samsun Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, üniversitenin 19 Mayıs ilçesinde bulunan Ballıca Yerleşkesinde Samsun Üniversitesi Uçuş Akademisi ortaklığında İHA eğitimi verecek. İHA0 ve İHA1 derecesinde verilecek olan kursların ön kayıtları 28 Şubat itibariyle başladı. Eğitimlerde başarılı olan kursiyerler SHGM onaylı ehliyet ve sertifika almaya hak kazanacak. Hafta sonu veya hafta içi olmak üzere programlanacak olan kurslara katılım ücretli olacak. 18 yaşını dolduran herkese açık olan eğitimlerde, katılımcılara teorik bilgilerin yanı sıra pratik bilgiler de sahada uygulamalı olarak verilecek. Dileyen herkes ayrıntılı bilgiye internet adresimizden ulaşabilir.”Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdiGÜNCEL
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdi
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdıGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdı
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacakGÜNCEL
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacak
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacakGÜNCEL
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacak
Samsun'u şoke eden video! 27 kişi Covid-19'dan öldüGÜNCEL
Samsun'u şoke eden video! 27 kişi Covid-19'dan öldü
SIRADAKİ HABER
}