HaberlerSamsun HaberleriSamsun Mimarlar Odasından savcılığa suç duyurusu

Samsun Mimarlar Odasından savcılığa suç duyurusu - Samsun Haberleri

Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve 'tespit edilecek diğer ilgililer' hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

+
-
Samsun Mimarlar Odasından savcılığa suç duyurusu

Başkan İshak Memişoğlu adına Samsun Cumhuriyet Savcılığına verilen dilekçede Gazi Caddesi’nde yapılan ve bir kısmı mağaza olarak hizmete açılan bina ile ilgili olarak İmar Mevzuatına uyulmadığı öne sürüldü ve TCK’nın “İmar Kirliliğine Neden Olma” suçunu ve cezasını düzenleyen TCK 184 gereğince kamu davası açılması istendi.

Mimarlar Odası’nın şikayet dilekçesinde söz konusu inşaatın Gazi Caddesi istikametinDE 2 metrelik fazlalık bulunduğu ve ayrıca projede otopark olarak gözüken B1, B2, B3, B4 katlarının işyerine çevrildiği bu katların yasalara aykırı şekilde depo, tekstil, mobilya ve züccaciye reyonları olarak açılışının yapıldığı belirtiliyor.

Bütün bu hallerin İmar Mevzuatına aykırı olduğu öne sürülen dilekçede İlkadım Belediye Başkanı ve isimleri “soruşturma sonucunda orya çıkacak” diğer yetkiler “kanunsuz inşaata izin vermek, usulsüzlüğe göz yummakla” suçlanıyor ve haklarında TCK madde 184’e göre işlem yapılması isteniyor.

BAŞKAN NE DİYOR? 

Konuyla ilgili olarak Samsun Haber TV’nin sorularını yanıtlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Mimarlar Odası’nın iddialarını reddederek şunları söyledi:

“Kimsenin bu yasal olmayan davranışa göz yumması ya da izin vermesi söz konusu değildir. Kimse bitmemiş bir inşaata işyeri açma belgesi veremez. Bizim de zaten böyle bir ruhsat vermişliğimiz yoktur. Herkes müsterih olsun, yasaların gereği yerine getirilecek ve o işletme en kısa zamanda Encümen kararı ile kapatılacaktır. Bizden kanunsuzluk sadır olmaz.”Samsun'da ölümlü kazalar yüzde 38,5 azaldıGÜNCEL
Samsun'da ölümlü kazalar yüzde 38,5 azaldı
Canik'ten anlamlı etkinlikGÜNCEL
Canik'ten anlamlı etkinlik
Başkan Demir'den öğrencilere simitGÜNCEL
Başkan Demir'den öğrencilere simit
Bedri Yaşar: 'Verdiğimiz onca mücadele sekteye uğruyor'GÜNCEL
Bedri Yaşar: 'Verdiğimiz onca mücadele sekteye uğruyor'
Başkan Deveci minik öğrenciler için ilk ders zilini çaldıGÜNCEL
Başkan Deveci minik öğrenciler için ilk ders zilini çaldı
SIRADAKİ HABER
}