HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar: Terme kaderine terk edilmiş

Bedri Yaşar: Terme kaderine terk edilmiş - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Samsun'un Terme ilçesinde yaşanan sel sonrası, can kaybına ve onca hasara rağmen hiçbir çalışma yapılmamış. Terme, kaderine terk edilmiş' dedi.

+
-
Bedri Yaşar: Terme kaderine terk edilmiş

Yaşar, Terme İlçe teşkilatıyla bir araya gelerek saha taraması yaptı ve sel sonrası Terme'de neler yapıldığının istişaresinde bulundu. 2019 yılının 22 Haziran ve 23 Ağustos olmak üzere 2 büyük sele maruz kalan Terme'de Teşkilat Başkanı ve üyeleriyle birlikte Terme'de çeşitli ziyaretlerde bulunan Yaşar, vatandaşları derdini dinledi.

 

Köprüleri yıkan, şehir merkezindeki tarım arazilerini, sanayi bölgesini sular altında bırakan ve can kaybına yol açan selin ardından çok bir çalışma olmadığını gören Yaşar, "Baktık; ama sel gitmiş herkes gitmiş. Konuyu meclis gündeminde daha detaylı dile getireceğim. Alınmayan önlemlerin, sonrasında yapılmayan işlerin sorumlusu kim?" dedi.

 

"SEL GİTMİŞ HERKES GİTMİŞ" 

"Halen yıkılan köprü yıkıldığı yerde öylece durmakta, aylardır söylenen Terme Çayı ıslah projesi içinse hiçbir hareket görülmemektedir." diyen Yaşar, "Tarım arazilerinin sular altında kaldığı, sanayi bölgesinin göle döndüğü, çok sayıda esnafın dükkânının su baskınına uğradığı ilçede gerekli çalışmaların başlatılması için daha kaç can gitmeli ya da hasarın ölçüsü ne olmalı? Sel, artık herkesin olup bittikten sonra tartıştığı ve biz uyarmıştık dediği bir konu olmamalı. Çünkü Samsun’un sel konusunda geçmişi belli, tecrübesi de yaşanmışı da belli. 2012 yılında yaşanan selde 14 can kaybı yaşamış bir şehir Samsun. Yani bu konuda tecrübesiz değildir. O yüzden kimse “beklenmedik yağmur yağdı” demesin. Neden can kaybı olmadan ya da insanların canına mal olacak kadar hasarlar büyümeden gerekli tedbirleri almıyoruz acaba?" dedi.

"DOĞAL DEĞİL DOĞURULAN AFET" 

Yaşar, "Bakın, bizim ülkemizde artık doğal afet diye bir şey kalmadı, doğurulan afet var! Alınmayan tedbirler, yaşanan olaylar sonrasındaki tecrübesizlikler, bilimden ilimden uzaklaşma, en önemlisi de değer mi denilen rant uğruna dengesiyle oynanan doğa ana intikamı var!" ifadelerini kullandı.

 

"CEK'LERİ CAK'LARI GEÇİN ARTIK!" 

Milletvekili Yaşar, "Bakın her hafta sonu gitmeye gayret gösterdiğim seçim bölgemde dertler bitmiyor; çünkü bitirmiyorlar. Terme’de sel olmuş, köprüler yıkılmış, insanların ekmek kapısı büyük hasar almış; ama o gün bugündür yapılan bir çalışma yok. Bu nasıl hizmet. Her günü yapacağız, edeceğiz ile geçiştiren bir yönetim anlayışıyla bu işler biter mi? Lütfen artık cekler cakları geçelim icraat yapalım" dedi.'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
MÜDAFAA-İ HUKUKGÜNCEL
MÜDAFAA-İ HUKUK
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFEGÜNCEL
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFE
BİR OSMANLI PADİŞAHI VE KAYBEDİLEN VATAN TOPRAKLARIIIGÜNCEL
BİR OSMANLI PADİŞAHI VE KAYBEDİLEN VATAN TOPRAKLARI(II)
SIRADAKİ HABER
}