HaberlerSamsun HaberleriMenteş: 'SAMÜ, adından söz ettirmeyi hak eden bir kurum'

Menteş: 'SAMÜ, adından söz ettirmeyi hak eden bir kurum' - Samsun Haberleri

Anayasa Mahkemesi Üyesi Selahaddin Menteş, Samsun Üniversitesi'nin (SAMÜ) ulusal ve bölgesel çapta adından söz ettirmeyi hak eden bir kurum olduğunu söyledi.

+
-
Menteş: 'SAMÜ, adından söz ettirmeyi hak eden bir kurum'

SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Anayasa Mahkemesi Üyesi Selahaddin Menteş ve beraberindeki heyeti Samsun Üniversitesi Merkez Rektörlük Ofisi'nde ağırladı. "Yol O'nun" konferansları kapsamında Samsun'a gelen Anayasa Mahkemesi Üyesi Selahaddin Menteş'in beraberindeki heyette; Yeni Dünya Vakfı Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya, Cihannüma Samsun İl Temsilcisi İlker Efe, Cihannüma Bölge Koordinatörü İrfan Göz ve Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürü Ali Sarıalioğlu yer aldı.


Misafirperverliklerinden dolayı SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın'a teşekkürlerini ileten Selahaddin Menteş, Samsun'un ismini taşıyan Samsun Üniversitesi'nin çok önemli bir misyonu olduğunu ifade etti. Üniversitelerin Türkiye'yi geleceğe taşıyacak mihenk taşları olduğunu belirten Menteş, Samsun Üniversitesi'nin ulusal ve bölgesel çapta adından söz ettirmeyi hak eden bir kurum olduğunu söyledi. Ülkemizin gelişimi açısından üniversitelerin daha fazla bilim üretmesi gerektiğine dikkat çeken Menteş, bu kapsamda Samsun Üniversitesi'nin de başarılı çalışmalarıyla bu alanda önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti.

“Samsun'a yakışır şekilde eğitimde yüksekleri hedefliyoruz” 
Samsun Üniversitesi'nin şehrin adına yakışır şekilde yenilikler içeren çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade eden Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun Üniversitesi'nin bilimsel ve akademik açıdan üstlendiği görevleri en iyi şekilde ifa ettiğinin altını çizerek eğitimle ilgili çalışmalarda seviyeyi daha da yükseklere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
Genel Sekreter Doç. Dr. Salih Kesgin’in de hazır bulunduğu ziyarette Rektör Aydın, nazik ziyaretlerinden dolayı Anayasa Mahkemesi Üyesi Selahaddin Menteş ve beraberindeki heyete teşekkür etti. Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.Osman Kara yazdı! Söke Söke AlırlarGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Söke Söke Alırlar
AKADEMİK BAŞARISI YÜKSEK ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ TED ÇORUM KOLEJİ ANADOLU LİSESİGÜNCEL
AKADEMİK BAŞARISI YÜKSEK ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ TED ÇORUM KOLEJİ ANADOLU LİSESİ
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
SIRADAKİ HABER
}