HaberlerSamsun HaberleriÖğrencilerden esnafa 'korona' broşürü

Öğrencilerden esnafa 'korona' broşürü - Samsun Haberleri

Samsun Bafra Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri nezaretinde okul çevresinde bulunan esnafa korona virüsü hakkında bilgilendirme çalışması yaptı.

+
-
Öğrencilerden esnafa 'korona' broşürü

Bafra Mesleki teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan korona virüsü hakkında okul çevresinde bulunan esnafa broşür dağıttı. Okul idaresi ve öğretmenler tarafından bastırılan virüsten korunma yollarını anlatan broşürlerde, el temizliğinin önemine dikkat çekildi. Vatandaşlara korona virüsünden korunmak için öksürük ve hapşırık sonrası, yemek hazırlamadan önce ve sonra, tuvalete girerken ve çıkınca, canlı ve ölü hayvanlarla temas sonrasında ellerin yıkanması uyarısında bulunuldu.
Ellerin sık sık yıkanması gerektiğinin vurgulandığı broşürde, ellerin en az 20 saniye boyunca yıkanması gerektiği, öksürük ve hapşırık esnasında ağzın ve burnun kağıt mendille örtülmesi gerektiği belirtildi. Öğrenciler kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içini kullanılması, kağıt mendil kullanıldığında da derhal çöp kutusuna atılması ve ellerin su ve sabunla yıkanması uyarılarını yaptı.Canik Belediyesinden eğitime büyük destekGÜNCEL
Canik Belediyesinden eğitime büyük destek
Çek ve Samsunlu iş insanları işbirliği için bir araya geldiGÜNCEL
Çek ve Samsunlu iş insanları işbirliği için bir araya geldi
 İlkadım'da her yer korona virüse karşı ilaçlanıyorGÜNCEL
İlkadım'da her yer korona virüse karşı ilaçlanıyor
Başkan Demir: Salıpazarı'nda altyapı seneye tamamlanacakGÜNCEL
Başkan Demir: Salıpazarı'nda altyapı seneye tamamlanacak
Atakum Belediyesi araç ve iş makinelerini kendi atölyelerinde tamir ediyorGÜNCEL
Atakum Belediyesi araç ve iş makinelerini kendi atölyelerinde tamir ediyor
SIRADAKİ HABER
}