HaberlerSamsun HaberleriÖğrencilerden esnafa 'korona' broşürü

Öğrencilerden esnafa 'korona' broşürü - Samsun Haberleri

Samsun Bafra Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri nezaretinde okul çevresinde bulunan esnafa korona virüsü hakkında bilgilendirme çalışması yaptı.

+
-
Öğrencilerden esnafa 'korona' broşürü

Bafra Mesleki teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan korona virüsü hakkında okul çevresinde bulunan esnafa broşür dağıttı. Okul idaresi ve öğretmenler tarafından bastırılan virüsten korunma yollarını anlatan broşürlerde, el temizliğinin önemine dikkat çekildi. Vatandaşlara korona virüsünden korunmak için öksürük ve hapşırık sonrası, yemek hazırlamadan önce ve sonra, tuvalete girerken ve çıkınca, canlı ve ölü hayvanlarla temas sonrasında ellerin yıkanması uyarısında bulunuldu.
Ellerin sık sık yıkanması gerektiğinin vurgulandığı broşürde, ellerin en az 20 saniye boyunca yıkanması gerektiği, öksürük ve hapşırık esnasında ağzın ve burnun kağıt mendille örtülmesi gerektiği belirtildi. Öğrenciler kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içini kullanılması, kağıt mendil kullanıldığında da derhal çöp kutusuna atılması ve ellerin su ve sabunla yıkanması uyarılarını yaptı.AK Parti Samsun İl Başkanı ve 4 belediye başkanı Covid-19 olduGÜNCEL
AK Parti Samsun İl Başkanı ve 4 belediye başkanı Covid-19 oldu
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdiGÜNCEL
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdi
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdıGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdı
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacakGÜNCEL
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacak
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacakGÜNCEL
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacak
SIRADAKİ HABER
}