HaberlerSamsun HaberleriOsman Kara yazdı... Kurtuluş için gönderdilerse bunlar ne? (ı)

Osman Kara yazdı... Kurtuluş için gönderdilerse bunlar ne? (ı) - Samsun Haberleri

SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni  Osman Kara, 'Kurtuluş için gönderdilerse bunlar ne? (ı)' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.

+
-
Osman Kara yazdı... Kurtuluş için gönderdilerse bunlar ne? (ı)

SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni  Osman Kara , 'Kurtuluş için gönderdilerse bunlar ne? (ı)' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.

 

SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara köşe yazısında, "Birileri tüm belgeler aksini söylemesine rağmen “Mustafa Kemal Paşa’nın Sultan Vahdettin tarafından milleti kurtarmak gizli göreviyle Anadolu’ya gönderildiği” yalanını bilerek ve ısrarla sürdürüyor. Keşke öyle olsa, keşke altı asırlık Saltanat-ı Ali Osman’ın şanlı tahtında oturan son padişah da ülkenin kurtuluşunu “İngilizlerin iradesine ram olmakta” değil Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları gibi “son dağ başı ve son kurşun kalıncaya” kadar “İstiklal-i Tam ve Hakimiyet-i Milliye” için savaşmakta bulsaydı. Ama ne yazık ki tarih öyle gelişmedi ve Osmanlı tahtının son varisi İngilizlere sığınarak vatanını terk etti. Bir an için “Mirliva Mustafa Kemal Paşa ve karargâhının milleti kurtarmak göreviyle gönderildiğini” varsayalım. O zaman Mirliva Mustafa Kemal Paşa’nın gerçek niyetinin İngilizler ve İstanbul Hükümeti tarafından anlaşılmasından sonra şu yaşananlara ne diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN  TIKLAYINIZ...Vali Dağlı'dan Gaziler Günü mesajıGÜNCEL
Vali Dağlı'dan Gaziler Günü mesajı
OMÜ'de meknda erişilebilirlik ödül töreni yapıldıGÜNCEL
OMÜ'de mekânda erişilebilirlik ödül töreni yapıldı
İlkadım'da sürücülere yönelik güvenli sürüş eğitimi verildiGÜNCEL
İlkadım'da sürücülere yönelik güvenli sürüş eğitimi verildi
Samsun'da bir başkanın testi daha pozitif çıktı!GÜNCEL
Samsun'da bir başkanın testi daha pozitif çıktı!
Samsun'da kenevir operasyonu: 15 gözaltıGÜNCEL
Samsun'da kenevir operasyonu: 15 gözaltı
SIRADAKİ HABER
}