HaberlerSamsun HaberleriSASKİ'de 'Koronavirüs' önlemleri üst seviyede

SASKİ'de 'Koronavirüs' önlemleri üst seviyede - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(SASKİ), salgın tehlikesi devam eden 'Koronavirüs'e karşı vatandaşlar ve personelin sağlık güvenliği için 'Üst Düzey' önlemler aldı

+
-
SASKİ'de 'Koronavirüs' önlemleri üst seviyede

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ, küresel bir salgın haline gelen ve son günlerde Türkiye'de de etkisini gösteren koronavirüse karşı vatandaş ve personelin sağlık güvenliği için çeşitli önlemler aldı. SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, "Vatandaşlarımız, SASKİ’ye gelmeden de işlemlerini yapabilir. Mobil ekiplerimiz halkımızın hizmetinde" dedi.

SASKİ'YE GİTMEDEN HİZMET 
Salgına karşı seferberlik ilan edilen SASKİ'de bir çok noktaya dezenfektan sıvılar yerleştirilirken vatandaşların elle temas edeceği kapılar sürekli olarak açık bırakılıyor, böylece temaslar en aza indiriliyor. Tüm birimlerde görev yapan personele ise maske ve eldiven dağıtılarak riskin en aza indirilmesi hedeflendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in göreve gelmesiyle birlikte hayata geçirilen mobil ekipler, vatandaşların evlerinden çıkmadan taleplerini yerine getirmek için görev bekliyor.

OTURMA GRUPLARI KALDIRILDI KAPILAR AÇIK TUTULUYOR 
SASKİ'de alınan önlemlerle ilgili bir açıklamada bulunan kurumun Genel Müdürü Fatih Yıldız, "Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgınından dolayı biz de kurum olarak gerekli tedbirleri aldık. En çok işlem yapılan Abone İşleri Servisi'nin bekleme alanında bulunan oturma gruplarını kaldırdık. Kapıları açık tutarak temas alanlarını azalttık. Çay servisini ve diğer bulaşıcı hastalıkları arttıracak, insanların temas edebileceği malzemeleri de kaldırdık. Sürekli olarak temizlik yapıyoruz. Günde en az 2 kez dezenfeksiyon işlemi yapılıyor. Personelimizi sağlık güvenliği açısından eldiven ve maske ile çalıştırıyoruz" dedi.

YILDIZ: HİZMETLERDE AKSAMA YOK 
Vatandaşların SASKİ’ye gelmeden işlemlerini, Alo 185, Saski Whatsapp Hattı (0552 727 54 55) ve sosyal medya üzerinden iletişime geçerek göreve hazır halde bekletilen 'Mobil Ekipler' aracılığıyla gerçekleştirebileceklerini ifade eden Fatih Yıldız, "Kurumumuza gelmeden yapılması gereken işlemler için bize ulaşmaları durumunda vatandaşlarımıza mutlaka yardımcı oluyoruz. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimiz de aksamadan devam ediyor" diye konuştu.

SASKİ, daha önce yaptığı açıklamayla virüs ile mücadele çerçevesinde borcundan dolayı suyu kesilecek olan konut abonelerinin borçlarını ertelediğini duyurmuştu.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}