HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar: Tedbirler alınıyor da işçi, esnaf, çiftçi ne olacak?

Bedri Yaşar: Tedbirler alınıyor da işçi, esnaf, çiftçi ne olacak? - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, haftalardır dünyanın mücadele ettiği korona virüsüne karşı tedbirlerin daha da artırılması gerektiğini kaydederek; 'Evinde kalınması istenen vatandaşın, işçinin, esnafın ve çiftçinin mağduriyeti ne olacak' diye sordu.

+
-
Bedri Yaşar: Tedbirler alınıyor da işçi, esnaf, çiftçi ne olacak?

Açıklanan ilk pakette; işçinin, esnafın ve çiftçinin mağduriyetini giderecek hiçbir çalışma yapılmadığını gördük" diyen Yaşar, "Geçen bu zaman zarfında halen sözde olan; ama bir türlü esnafa çiftçiye ulaşmayan destek paketi ne zaman açıklanacak." diyerek iktidara seslendi.

 

"EVDEKAL DENİYOR DA!" 

"'İnsanlara evinizde kalın' deniyor ve doğru da yapılıyor; ancak evde kalan bu insanlar nasıl yaşamlarını devam ettirecekler" diyerek vatandaşın mağduriyetini ifade eden Yaşar, "Halen bir destek verileceği hususunda açıklama yok. Bu insanların kirası var, faturası var, kredisi, yemesi, içmesi... Nasıl olacak. İnsanlara dua edin diyerek bu kriz dönemini yönetemezsiniz. İnsanlar ev almadan durabilir; ama yemek yemeden duramaz. Çiftçi üretemezse, esnaf kepenk kapatırsa zaten kötü giden ekonomi nasıl düzelecek, bu millet ne yiyecek!" 

 

"BİR AN ÖNCE GEREĞİ YAPILMALI" 

Esnaf odaları başkanlarıyla ve ziraat odaları başkanlarıyla sürekli istişare halinde olduklarını belirten Yaşar, "Şu ana kadar oda başkanlarımızı gelen bir bilgi ya da belge yok. Çiftçimizin, esnafımızın gözü kulağı oda başkanlarımızın vereceği haberde. İnsanlarımızı bu denli telaşta bırakmayın. Bir an önce rahatlatacak destek paketini açıklayın. Zaten ayakta durmakta zorlanan üreticimiz, esnafımız bu darbeye dayanamaz" diyerek esnaf ve çiftçinin ne denli mağdur olduğunun altını çizerek bir an önce bir destek paketi oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.Osman Kara yazdı! Gidişimiz Osmanlı'ya benziyor inşallah sonumuz benzemezGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Gidişimiz Osmanlı'ya benziyor inşallah sonumuz benzemez
Samsun'da avukat Faruk Yücel yaşamını yitirdiGÜNCEL
Samsun'da avukat Faruk Yücel yaşamını yitirdi
AK Parti Samsun İl Başkanı ve 4 belediye başkanı Covid-19 olduGÜNCEL
AK Parti Samsun İl Başkanı ve 4 belediye başkanı Covid-19 oldu
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdiGÜNCEL
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdi
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdıGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdı
SIRADAKİ HABER
}