HaberlerSamsun HaberleriAtakum'da ateş ölçer ve dezenfektanlı salgın önlemi

Atakum'da ateş ölçer ve dezenfektanlı salgın önlemi - Samsun Haberleri

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarını tüm ekipleri ile birlikte kentin dört bir yanında sürdüren Atakum Belediyesi, işlemleri için belediye binasına gelen yurttaşlar için de toplum sağlığını koruyucu önlemler aldı. Hizmet binasına giriş yapan ziyaretçilerin ateşi ölçülüyor ve dezenfektan kullanmaları sağlanıyor.

+
-
Atakum'da ateş ölçer ve dezenfektanlı salgın önlemi

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre, yaklaşık 200 ülkeye yayılan ve 20 binden fazla insanın yaşamını yitirmesine sebep olan koronavirüs salgınına karşı acil durum eylem planını eksiksiz şekilde uygulayan Atakum Belediyesi, işlemleri için belediye binasına gelmek isteyen yurttaşları öncelikle e-belediye hizmetlerine yönlendiriyor. Buna karşın binayı ziyaret etmek zorunda kalan Atakumlular için bir dizi sağlık önlemleri alınıyor.

TARAMA VE HİJYEN NOKTALARI 

Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin talimatıyla düzenli toplantılar gerçekleştirip yurttaşlardan gelen talepleri değerlendiren ve ekiplerin koordinasyonunu sağlayan Atakum Belediyesi Acil Durum Komisyonu, salgın tehlikesiyle mücadele sürecine yönelik önemli kararlar alıyor. Komisyonun kararlaştırdığı belediye binasına yönelik tedbirler sıkı şekilde uygulanıyor. Bina kapısında oluşturulan tarama noktası ile tüm girişler kontrol altında tutuluyor. İşlemleri için binaya gelen yurttaşlar ve mesaisini sürdüren personel, giriş kapısında kızılötesi ateş ölçer cihaz kullanan görevliler tarafından karşılanıyor. Temassız şekilde ölçüm yapabilen cihaz ile taramadan geçirilen yurttaşların vücut sıcaklıkları birkaç saniyede belirleniyor.

SOSYAL MESAFE BİLGİLENDİRMESİ 

Tarama noktasında vücut sıcaklıkları sağlıklı değerler arasında bulunan konuklar, bir sonraki adım olan hijyen noktasına yönlendiriliyor.  Burada dezenfektan pompasını kullanan yurttaşlar ellerini temizledikten sonra binaya giriş yapabiliyor. Tarama noktasında vücut sıcaklığı yüksek çıkanlar ise en yakın sağlık kuruluşuna başvuruda bulunmaları konusunda uyarılıyor. Yurttaşlar, binada bulundukları süre içerisinde sosyal mesafelerini korumaları, etraflarında bulunan kişilere bir metreden fazla yakınlaşmamaları gerektiği konusunda bilgilendiriliyor. Ayrıca Atakum Belediyesi hizmet binasının tüm katlarında belediye emekçileri ve ziyaretçilerin kullanımına sunulan dezenfektan pompaları bulunuyor. Ellerini dezenfekte etmek isteyenler bu pompalarda bulunan dezenfektan maddeleri kullanabiliyor.

SAHA EKİPLERİNE KORUYUCU EKİPMAN 

Öte yandan Atakum Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele çalışmalarını sahada yürüten ekiplere de koruyucu ekipman desteği sağlanıyor. Atakum’un dört bir yanını köpüklü suyla yıkayıp yurttaşların temas ettiği her yere dezenfeksiyon işlemi uygulayan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hijyen timi özel tulumlar ile görev yapıyor. Maske ve eldiven kullanan temizlik emekçileri, kentin dört bir yanında toplum sağlığı için hizmet verirken kişisel sağlıklarına da dikkat ediyor. Pazar yerleri ve gıda imalatının devam ettiği iş yerlerinde denetim yapan Zabıta ekipleri ve dezavantajlı bireylerin temel ihtiyaçlarını adreslerine götüren personel ile gönüllü gençler de maske ve eldiven kullanıyor.BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
MÜDAFAA-İ HUKUKGÜNCEL
MÜDAFAA-İ HUKUK
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFEGÜNCEL
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFE
SIRADAKİ HABER
}