HaberlerSamsun HaberleriTED Samsun Koleji uzaktan eğitim çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor

TED Samsun Koleji uzaktan eğitim çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor - Samsun Haberleri

TED Samsun Koleji tüm dünyayı etkisi altına alan Covit-19 salgını nedeni ile Okullarda eğitim öğretim sürecine ara verilmesiyle başlattığı ''uzaktan eğitim'' çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor.

+
-
TED Samsun Koleji uzaktan eğitim çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor

Öğrencilerin evde bulunduğu sürecin başında öncelikle TED Genel Merkezi Kurumsal yapısı dâhilinde yapılan ortak çalışmalar, erişime açıldı. Öğretmenlerin her gün K12Net Sistemi üzerinden ödev olarak gönderdiği konu anlatım videoları ve çalışma kâğıtlarına bu hafta online çalışma süreci dâhil oldu.

TED Samsun Kolejinin Anaokulundan Liseye tüm kademelerinde Okul Rutinin olabildiğince sürdürülmesinin hedeflendiği çalışmalarda öğrencilere sabah sporundan yoga videolarına, konu özetlerinden etkinlik çalışmalarına kadar evde kaliteli zaman geçirebilmeleri için gerekli olan tüm içerikler sunuluyor.

E-TED Online Eğitim Sistemi aracılığı ile Öğretmenlerin ve Okul Yönetiminin ‘’Kariyer Gelişimi’’ adına her ay hesaplarına tanımlanan ‘’Kişisel ve Mesleki Gelişim’’ Eğitimi videolarına ek olarak Covit-19 salgını sonrası hem bu salgın ile hem de salgının oluşturduğu psikoloji ile baş edebilme konusunun yer aldığı içerik velilerin erişimlerine açıldı.

Türk Eğitim Derneği, ülkemiz eğitim standartlarını yükseltecek bilimsel platformlar oluşturma ve araştırma projeleri ile eğitim Sisteminin sorunları ve çözümleri üzerine toplumu bilinçlendirme görevlerini de üstlenen en köklü sivil toplum kuruluşlarından biridir. 21. yüzyıl becerileri ile teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Türk Eğitim Derneği ve TED Okulları dünya standartlarında öğretim programları oluşturarak eğitim öğretimde iyi uygulama örnekleri sunmaktadır Türk Eğitim Derneği, öncü bir Kurum olarak eğitim içeriklerini geliştirmeye devam edecektir.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}