HaberlerSamsun HaberleriAtakum'da can dostların beslenme noktaları dezenfekte edildi

Atakum'da can dostların beslenme noktaları dezenfekte edildi - Samsun Haberleri

Atakum Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yurttaşların boşalttığı sokaklarda aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan can dostları besleyen mamamatik cihazları, belediye ekiplerince düzenli olarak dezenfekte ediliyor, mama ve su hazneleri dolduruluyor.

+
-
Atakum'da can dostların beslenme noktaları dezenfekte edildi

Türkiye’deki ilk vakanın açıklanmasının ardından koronavirüsle mücadele için acil durum eylem planını devreye alan Atakum Belediyesi, sokak canlılarını da unutmuyor. İlçenin 16 noktasında bulunan ve sokak hayvanlarının beslenme noktaları olan mamamatikler, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından dezenfekte edildi. Uygulama sırasında kendi sağlıklarını korumak için koruyucu kıyafetler kullanan ekipler, mamamatiklerde sırt pompasından aktarılan özel solüsyon ile dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdi. Cihazların mama ve su haznelerinin yanı sıra iç ve dış bölümleri de olası virüs tehlikesine karşı temizlendi.

CİHAZLARA MAMA VE SU YÜKLEMESİ YAPILDI 

Yurttaşların salgından korunmak için evlerinde izole olması ve restoranların kapanması sonucu ilçe sokaklarında aç kalma tehlikesi atlatan sevimli dostların beslenme ihtiyaçları Atakum Belediyesi tarafından karşılanıyor. Mamamatiklerdeki dezenfeksiyon çalışmaları ile eş zamanlı şekilde cihazlara mama ve su yüklemesi yapan ekipler, sokak canlılarının salgın sürecinde beslenme sorunu yaşamamaları için aralıksız faaliyet yürütüyor. Kentin yaklaşık 25 noktasına dağıtılan mimi mama hazneleri ise Atakumlu hayvanseverler tarafından takip ediliyor. Can dostlar için Atakum Belediyesi ile dayanışma gösteren yurttaşlar, bölgelerindeki sevimli dostların beslenme ihtiyaçlarını karşılıyor.

AÇ KALMAMALARI İÇİN ÇALIŞMALARI YOĞUNLAŞTIRDIK 

Sokak canlılarının tüm Atakumluların komşusu ve hemşerisi olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Salgın sürecinde sokak hayvanlarının aç kalmaması için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Yurttaşlarımızdan gelen uyarıları dikkate alıyoruz. Sokak canlılarının salgın döneminden olumsuz etkilenmemesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Yeni mama hazneleri ile beslenme noktalarını artırdık ve dolu olmaları için çaba gösteriyoruz fakat bu sadece belediyenin değil bu kentte yaşayan herkesin sorumluluğu. Bizim yetişemediğimiz yerlerde mama haznelerinin doldurulması gerekiyor. Toplumsal dayanışmayı gerektiren bu mücadele sürecinde, tüm Atakumlulara hayatın her alanında komşuluk hukuku gereği sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiği çağrısını yapıyorum. ‘Ben evdeyim, iyiyim, sağlığım yerinde’ demeye hiçbirimizin hakkı yok. Üzerimize düşeni görev yerine getireceğiz” diye konuştu.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}