HaberlerSamsun HaberleriTrenden önce afişler geldi

Trenden önce afişler geldi - Samsun Haberleri

2015 yazından bu yana rehabilitasyon (yenileme/iyileştirme) çalışmaları nedeniyle kapalı bulunan Samsun-Sivas/Kalın demiryolu hattının ulaşıma açılacağını bildiren ve halkı uyaran afişler Samsun'a geldi.

+
-
Trenden önce afişler geldi

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından bastırılan ve hat boyundaki belli noktalara asılması planlanan afişlerde çocuklar, halk ve motorlu araç sürücüleri uyarılıyor.

“Samsun-Sivas tren seferleri yeniden başlıyor” denilen afişlerde “TREN YOLUNU KULLANMA” vurgusu öne çıkıyor. Çocuklar için hazırlanan ve yolculuğun başlayacağı bildirilen iki ayrı afişte de çocukların “niçin tren güzergâhında oynamaması gerektiği” karikatürlerle anlatılıyor.

Samsun-Sivas/Kalın tren seferlerinin bu ay sonuna kadar başlayacağı ve zaman içinde kademeli olarak artırılacağı bildiriliyor.

Cumhuriyet’in ilk yatırımlarından olan ve 1924’e başlanıp 1932’de hizmete açılan Samsun-Sivas Demiryolu 230 milyon avroluk AB hibesiyle 2015’de kapatılarak iyileştirme çalışmalarına başlanmıştı. 2017’de deneme seferlerine başlanacağı ve 2018’de kesin kabulün yapılacağı açıklanan projedeki gecikmeler nedeniyle AB(Avrupa Birliği) 72 milyon avroya el koymuştu.    Başkan Deveci koronavirüse yakalandıGÜNCEL
Başkan Deveci koronavirüse yakalandı
Samsun'da bin 99 kişiye korona cezası!GÜNCEL
Samsun'da bin 99 kişiye korona cezası!
Başkan Demir: Hizmet seferberliği devam ediyorGÜNCEL
Başkan Demir: Hizmet seferberliği devam ediyor
Atakum'da Zabıta ekipleri karantina denetimi yapıyorGÜNCEL
Atakum'da Zabıta ekipleri karantina denetimi yapıyor
Canik Belediyesinden Robotik Kodlama ve Yazılım EğitimiGÜNCEL
Canik Belediyesinden Robotik Kodlama ve Yazılım Eğitimi
SIRADAKİ HABER
}