HaberlerSamsun HaberleriTrenden önce afişler geldi

Trenden önce afişler geldi - Samsun Haberleri

2015 yazından bu yana rehabilitasyon (yenileme/iyileştirme) çalışmaları nedeniyle kapalı bulunan Samsun-Sivas/Kalın demiryolu hattının ulaşıma açılacağını bildiren ve halkı uyaran afişler Samsun'a geldi.

+
-
Trenden önce afişler geldi

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından bastırılan ve hat boyundaki belli noktalara asılması planlanan afişlerde çocuklar, halk ve motorlu araç sürücüleri uyarılıyor.

“Samsun-Sivas tren seferleri yeniden başlıyor” denilen afişlerde “TREN YOLUNU KULLANMA” vurgusu öne çıkıyor. Çocuklar için hazırlanan ve yolculuğun başlayacağı bildirilen iki ayrı afişte de çocukların “niçin tren güzergâhında oynamaması gerektiği” karikatürlerle anlatılıyor.

Samsun-Sivas/Kalın tren seferlerinin bu ay sonuna kadar başlayacağı ve zaman içinde kademeli olarak artırılacağı bildiriliyor.

Cumhuriyet’in ilk yatırımlarından olan ve 1924’e başlanıp 1932’de hizmete açılan Samsun-Sivas Demiryolu 230 milyon avroluk AB hibesiyle 2015’de kapatılarak iyileştirme çalışmalarına başlanmıştı. 2017’de deneme seferlerine başlanacağı ve 2018’de kesin kabulün yapılacağı açıklanan projedeki gecikmeler nedeniyle AB(Avrupa Birliği) 72 milyon avroya el koymuştu.    Atakum Belediyesi servis otobüsü kaza yaptı! 2 ölü, 22 yaralıGÜNCEL
Atakum Belediyesi servis otobüsü kaza yaptı! 2 ölü, 22 yaralı
Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti ikramiye çıkan numaraların sıralı tam listesiGÜNCEL
Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti ikramiye çıkan numaraların sıralı tam listesi
SamsunHaberTV'de Osman Kara yazdı! Kirlenmek güzel değildir kötüdürGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara yazdı! Kirlenmek güzel değildir kötüdür
Vedat Çınaroğlu yazdı! Ankara neden başkent seçildiGÜNCEL
Vedat Çınaroğlu yazdı! Ankara neden başkent seçildi
Samsun Büyükşehir'de Mali Hizmetlere yeni Daire Başkanı atandıGÜNCEL
Samsun Büyükşehir'de Mali Hizmetlere yeni Daire Başkanı atandı
SIRADAKİ HABER
}