HaberlerSamsun HaberleriHavza TSO'dan 50 kadına iş imkanı

Havza TSO'dan 50 kadına iş imkanı - Samsun Haberleri

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından istihdamı arttırmaya yönelik yürütülen çalışmalar sayesinde 50 bayana iş imkanı sağlandı.

+
-
Havza TSO'dan 50 kadına iş imkanı

Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren İdeal Lojistik çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İdeall Çanta fabrikasında Merzifon’da istihdam edilecek 50 bayan işçi için Havza Belediyesi Kültür Merkezinde bilgilendirme yapıldı.

Maske atılarak ve sosyal mesafe korunarak düzenlenen bilgilendirmede İdeall Çanta yetkisi Şenol Yıldız firma olarak salgın nedeni ile yaşanan zor günlerde üzerine düşeni yapmak adına çalıştıklarını belirterek; “Bizim çalışacak eleman ihtiyacımız var. Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın girişimleri ile işe alacağımız işçilerden 50 kişilik bir kontenjanı Havza’ya ayırdık. Yapılacak değerlendirmelerin ardından belirlenecek 50 bayan kardeşimizin sigorta girişleri hem yapılarak iş başı yaptırılacak.” dedi.

 Havza TSO Başkanı Erkan Acar tüm çabalarının ilçe ekonomisine katkı bulunmak olduğunu belirterek; “Çalışmalarımızın olumlu sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Yaşanan zor süreçte çalışmak, ailelerine destek olmak isteyen bayanlarımız için bir imkan oluştu. Bu zor günlerde işçi alarak ülkemize destek veren değerli firma yetkililerimiz girişimlerimiz neticesinde ilçemize 50 kontenjan ayırdılar. İnşallah işe başlayacak bayanlarımız birkaç gün içinde sigortalı olarak işe başlayacaklar. İşe başlayacak tüm bayanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bilgilendirme sonrası iş başvurusu yapmak isteyen bayanların başvuruları alındı. Bilgilendirme toplantısına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve diğer firma yetkilileri katıldı.Osman Kara vakıfları yazdı! Bu benzerlik beni endişelendiriyorGÜNCEL
Osman Kara vakıfları yazdı! Bu benzerlik beni endişelendiriyor
Atakum Belediyesi servis otobüsü kaza yaptı! 2 ölü, 22 yaralıGÜNCEL
Atakum Belediyesi servis otobüsü kaza yaptı! 2 ölü, 22 yaralı
Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti ikramiye çıkan numaraların sıralı tam listesiGÜNCEL
Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti ikramiye çıkan numaraların sıralı tam listesi
SamsunHaberTV'de Osman Kara yazdı! Kirlenmek güzel değildir kötüdürGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara yazdı! Kirlenmek güzel değildir kötüdür
Vedat Çınaroğlu yazdı! Ankara neden başkent seçildiGÜNCEL
Vedat Çınaroğlu yazdı! Ankara neden başkent seçildi
SIRADAKİ HABER
}