HaberlerSamsun HaberleriHavza Belediyesi 30 bin maske dağıttı

Havza Belediyesi 30 bin maske dağıttı - Samsun Haberleri

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir korona virüs ile mücadele kapsamında maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından Havza Belediyesi tarafından toplam 30 bin maske dağıtıldığını belirtti.

+
-
Havza Belediyesi 30 bin maske dağıttı

Havza Belediyesi tarafından Pazar yerlerinde korona virüs ile mücadele kapsamında maske takma zorunluluğu getirilmesi üzerinde ilçe pazarlarında oluşturulan giriş noktalarında ücretsiz maske dağıtımına devam edildi.  Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada ilçede bulunan sebze ve meyve pazarı ile süt ve süt ürünleri pazarında oluşturulan 5 adet giriş ve çıkış noktasında ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdi. Kontrol noktalarında vatandaşların tek tek ateşleri ölçüldü.

Pazarların kuruluş saatlerinde başlayan çalışmada ilk etapta Pazar esnaflarına maske dağıtılırken ve uyarıcı levhalar dağıtıldı. Zabıta ekipleri tarafından da Pazar yerlerinde maske ve eldiven takılması, sebze ve meyvelerin müşteriler tarafından seçilmemesi, sosyal mesafe ile genel hijyen kurallarına uyulması ve çöplerin çöp konteynırlarına atılması konularında uyarılarda bulunuldu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Pazar yerlerinde ayrıca kullanılmış eldiven ve maskeler için özel atık kutuları konulurken, dezenfeksiyon noktaları oluşturuldu ve çöp konteynırlarının sayıları arttırıldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir pazarda korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere esnafların ve vatandaşların tamamının uymasından dolayı memnun olduğunu belirterek; “Öncelikle şahsım ve sizler için sabahın erken saatlerinden itibaren sizlerin sağlığı için emek veren arkadaşlarım adına tüm pazarcı esnafı ve halkımıza teşekkür ederim.  Belediye olarak esnafımıza destek olmak için Pazar yerlerinden işgaliye almama kararı aldık.” dedi.

Başkan Özdemir Havza Belediyesi olarak korona virüs ile mücadele kapsamında maske takma zorunluluğu getirilmesi üzerinde toplam 30 bin maske dağıttığına değinerek; “Halkımızın Pazar yerlerinde güven ile alışveriş yapmaları için maske dağıtımına devam edilmekte. Maske zorunluluğunun başladığı günden bu yana 30 bin maske dağıtımı gerçekleştirildi. Halkımızdan ricamız kullandıkları maske ve eldivenleri özel atık kutuların atmaları. Yine pazarcı esnaflarımız için Pazar yerlerine ilave konteynırlar koyduk. Çöplerini buralara atarlar ise bize yardımcı olmuş olular.” Dedi.Osman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir EfendilerGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir Efendiler
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklarGÜNCEL
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklar
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm DiyeneGÜNCEL
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm Diyene
Osman Kara yazdı! Marşlarımız Vardı Bir ZamanlarGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Marşlarımız Vardı Bir Zamanlar
TED Çorum Koleji Zeka Oyunları Şampiyonasında Türkiye finaline kaldıGÜNCEL
TED Çorum Koleji Zeka Oyunları Şampiyonasında Türkiye finaline kaldı
SIRADAKİ HABER
}