HaberlerSamsun HaberleriOsman Kara yazdı... 23 Nisan 1920'ye doğru Ankara'nın yolu (IV-SON)

Osman Kara yazdı... 23 Nisan 1920'ye doğru Ankara'nın yolu (IV-SON) - Samsun Haberleri

SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni  Osman Kara, '23 Nisan 1920'ye doğru Ankara'nın yolu (IV-SON)' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.

+
-
Osman Kara yazdı... 23 Nisan 1920'ye doğru Ankara'nın yolu (IV-SON)

SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni  Osman Kara, '23 Nisan 1920’ye doğru Ankara’nın yolu (IV-SON)' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.

 

SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara köşe yazısında, "O Meclis’in açıldığı bina İttihat Terakki Kulübü olacaktı, onun yerine Millet Meclisi oldu. Kuşçubaşı Eşref Bey’e göre daha 1916’da belli olmuştu savaşın kaderi ve lûgatlarında “teslim olmak” ve de “geri dönmek” olmayan İttihatçılar o binayı ileride Anadolu’da verilecek bir milli mücadelenin karargâhı olarak planlamışlardı. Milli Mücadele kadrosunun sivil asker hemen tamamına yakınının İttihatçı, karşıtlarının ise Sulh Selamet/ Hürriyet ve İtilafçı ya da ayrılıkçı azınlık mensubu olması bir tesadüf müdür yoksa üzerinde mutlaka durulması ve tarihi yeniden yorumlamamızı gerektiren bir önemli ayrıntı mıdır? Ne dersiniz? Neyse, biz dönelim yine o günlere…" ifadelerini kullandı.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 Osman Kara yazdı Maskeli yaşamakGÜNCEL
Osman Kara yazdı... Maskeli yaşamak
Samsun şehidini uğurladıGÜNCEL
Samsun şehidini uğurladı
Samsun şehidini karşıladıGÜNCEL
Samsun şehidini karşıladı
Samsun'a şehit ateş düştü!GÜNCEL
Samsun'a şehit ateş düştü!
Samsun Millet Bahçesi açıldıGÜNCEL
Samsun Millet Bahçesi açıldı
SIRADAKİ HABER
}