HaberlerSamsun Haberleriİlkadım'da sokak hayvanları için aralıksız mesai

İlkadım'da sokak hayvanları için aralıksız mesai - Samsun Haberleri

Covid-19 mücadelesi devam ederken birçok farklı alanda mücadeleye katılan İlkadım Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasağı süresince sokak hayvanlarını unutmadı.

+
-
İlkadım'da sokak hayvanları için aralıksız mesai

İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ekipler korona virüs mücadelisi nedeni ile ihmal edilen sokak hayvanlarını unutmuyor. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günler dahil her gün İlkadım ilçesi sınırlarındaki bütün mahallelerde can dostlarımız için hazırlanmış kaplarla sokak hayvanlarına mama bırakılıyor. Daha sonra boşalan kaplar tekrar toplanırken bu işlem her gün aralıksız devam ediyor. Sokak hayvanlarının bu dünyayı birlikte paylaştığımız can dostlarımız olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; "Bu zor süreçte sokak hayvanları için aralıksız bir çalışma sürdürüyoruz. Siz değerli hemşehrilerimizden de bu çalışmada bize destek ve sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmanızı bekliyoruz" dedi.


DEMİRTAŞ; "SEVGİ VE ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORUZ" 
İlkadım'ın 61 mahallesinde hergün aynı hizmeti vermenin büyük bir çaba, özveri ve sevgi istediğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; "Veteriner İşleri personelimiz bu zor işi hergün tekrarlıyor. Bu hayvanlara duyulan sevgi olmasa bunu yapmak mümkün olmazdı. Onlarla mahallemizi, sokaklarımızı ve hatta evlerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle sağlıkları ve beslenmeleri bizlerin sorumluluğu altında diye düşünüyoruz. Korona virüsü ile insanlık olarak zor bir sınavdan geçerken can dostlarımızı unutmamalıyız. Bunu yaparken de vatandaşımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Bu zor günlerde daha duyarlı olmalıyız" şeklinde konuştu.AK Parti Samsun İl Başkanı ve 4 belediye başkanı Covid-19 olduGÜNCEL
AK Parti Samsun İl Başkanı ve 4 belediye başkanı Covid-19 oldu
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdiGÜNCEL
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdi
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdıGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdı
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacakGÜNCEL
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacak
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacakGÜNCEL
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacak
SIRADAKİ HABER
}