HaberlerSamsun HaberleriSamsun Büyükşehir'den 'organik köy'e organik destek

Samsun Büyükşehir'den 'organik köy'e organik destek - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 'Organik Ürünler Pazarı' olarak büyük ün kazanan Sürmeli Mahallesi'ndeki üreticilere 'Organik İlaç' ve 'gübre' desteğinde bulundu.

+
-
Samsun Büyükşehir'den 'organik köy'e organik destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra İlçesi'nde organik tarım yapan ve ürettikleri sebze ve meyveleri her hafta sonu kurdukları 'Organik Ürünler Pazarı'nda satışa sunan Sürmeli Mahallesi sakinlerine tarımsal destekte bulundu. Belediye, Sürmeli Mahallesi'nde organik ilaç ve gübre dağıtımı gerçekleştirdi.

İL GENELİNDE TARIMSAL KALKINMA 

Büyükşehir Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Daire Başkanlığı'nın tüm ilçelerde, yetiştirilen ürünlere göre yaptığı destekler sayesinde il genelinde tarımsal kalkınma çalışmaları her geçen gün artıyor. Tarımsal çeşitliliğin çoğaltılması amacıyla 'Mahalle Bazlı' projeleri hayata geçirerek çiftçileri üretime teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, son olarak, ürettiği organik ürünler ile dikkati çeken Bafra İlçesi Sürmeli Mahallesi'nde üreticiye destek oldu.

 

'DESTEKLERİMİZ ARTARAK SÜRECEK' 

Proje kapsamında Sürmeli Mahallesi'nde 18 çiftçiye organik ilaç ve gübre dağıtımı gerçekleştirdiklerini açıklayan Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, "Özellikle organik tarım faaliyetlerinde bulunan mahallelere bu tarz desteklerimiz artarak sürecek" açıklamasında bulundu.

 

BAŞKAN DEMİR'İ DAVET EDECEKLER 

Organik ilaç ve gübre desteğinden dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e  teşekkür eden çiftçiler ise, "Hepimizi tehdit eden salgının sona ermesinin ardından organik tarım faaliyetlerimize devam edeceğiz. Başkan Mustafa Demir'i de mahallemizde ağırlayarak organik ürünlerimizden ikram etmekten onur duyacağız" dediler.

 

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Demir’i ziyaret eden ve tarımsal üretimleri hakkında bilgi veren Sürmeli Mahallesi Derneği Başkanı Aşire Yılmaz ve beraberindeki bir grup çiftçi, organik üretim için ilaç ve gübre desteği istemişti.Osman Kara vakıfları yazdı! Bu benzerlik beni endişelendiriyorGÜNCEL
Osman Kara vakıfları yazdı! Bu benzerlik beni endişelendiriyor
Atakum Belediyesi servis otobüsü kaza yaptı! 2 ölü, 22 yaralıGÜNCEL
Atakum Belediyesi servis otobüsü kaza yaptı! 2 ölü, 22 yaralı
Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti ikramiye çıkan numaraların sıralı tam listesiGÜNCEL
Milli Piyango 2021 yılbaşı bileti ikramiye çıkan numaraların sıralı tam listesi
SamsunHaberTV'de Osman Kara yazdı! Kirlenmek güzel değildir kötüdürGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara yazdı! Kirlenmek güzel değildir kötüdür
Vedat Çınaroğlu yazdı! Ankara neden başkent seçildiGÜNCEL
Vedat Çınaroğlu yazdı! Ankara neden başkent seçildi
SIRADAKİ HABER
}