HaberlerSamsun Haberleriİlkadım Zabıta ekipleri fiyat ve etiket denetimi yaptı

İlkadım Zabıta ekipleri fiyat ve etiket denetimi yaptı - Samsun Haberleri

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, İlkadım ilçe genelinde hizmet veren bakkal ve marketlerde fiyat etiketi ve ürünlerin son kullanma tarihleri yönünde denetimi yaptı.

+
-
İlkadım Zabıta ekipleri fiyat ve etiket denetimi yaptı

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri corona virüsü dolayısıyla ürünlerin fiyatlarında artış yaparak haksız kazanç elde edilmesini engellemek amacıyla denetimlerini sürdürüyor. Belediye Başkanı Necattin  Demirtaş'ın talimatı üzerine çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri büyük firma ve marketlerde fiyat ve etiketleri kontrol etti. Ekipler, markette rafları dolaşarak etiketleri inceleyip raftaki fiyat ile kasadaki fiyattın tutarlılığını, ürünlerin son kullanma tarihi ve gramajlarını denetledi. Zabıta ekipleri fiyat etiketlerinin yanı sıra koronavirüsten koruma adına sosyal mesafe ve maske kullanımı yönünde afişleri işletme sahiplerine vatandaşın göreceği noktalara kapı girişlerine astırdı. Yerli ürünlerde logo olup olmadığını da kontrol eden ekipler raftaki etiket fiyatı ile kasadaki fiyat tutarsızlığı tespit edilen işletmelere, haksız kazanç elde girişiminden dolayı cezai işlem uyguladı.

Hassasiyet gösteren esnafımıza teşekkür ediyoruz 

Zabıta ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı:" Haksız kazanç elde etmek üzere çeşitli ürünlerde fiyat tutarsızlığı yapmak isteyenlere fırsat vermiyoruz. Ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. İşletmeleri, bakkalları ve marketleri belirli aralıklar denetleniyoruz. Ekiplerimiz denetimlerde fiyat etiketlerinin  yanı sıra koronavirüsten koruma adına uyarıcı afişleri işletmelere asıp yerli ürünlerdeki logoları da kontrol ediyor. Ürünlere fahiş fiyatlar vuran veya yerli ürün logosu kullanmayan işletmelere gerekli cezai işlemler yapılıyor. Esnaflarımızın da bu hassasiyetleri göz önünde bulundurması gerekiyor. Misafirperverliğiyle, dürüstlüğüyle hak ve hukuk konusundaki titizliğiyle bilinen esnafımızın bu tarz bir girişimde bulunmayacağını umut ediyorum. Ancak her şeye rağmen bizler bu tür denetimlerimizi devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızın hakkını korumak boynumuzun borcudur” dedi.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}