HaberlerSamsun HaberleriHavza Belediyesine Amasya Şeker'den yerli ve milli Borel desteği

Havza Belediyesine Amasya Şeker'den yerli ve milli Borel desteği - Samsun Haberleri

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı ve Başkan Yardımcısı Ahmet Özarslan ile birlikte Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'i ziyarette etti. Saatcı Havza Belediyesine borla üretilen Borel el dezenfektanı hediye etti.

+
-
Havza Belediyesine Amasya Şeker'den yerli ve milli Borel desteği

Başkan Özdemir’in makamında gerçekleşen ziyarette Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, Özdemir’e fabrikanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Saatcı Amasya Şeker Fabrikasının koronavirüs salgınının başlaması ile birlikte yeniden alkol üretimine başlandığını belirterek; “Bu mücadelede kendimiz geri çekmemiz mümkün değildi. Hiçbir kar gözetmeden alkol üretimine geçtik. Bu gün geldiğimiz noktada her şeyi ile yerli olan alkol fabrikamızın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile satışa sunularak seri üretime geçen yine yerli ve milli dezenfektan Borel’in ham maddesi olan etil alkol ihtiyacını en yüksek miktarda karşılıyor olması bizler için gurur vericidir.” Dedi.

Saatcı korona virüs salgını ile mücadele konusunda belediyelerinde ciddi mücadeleler verdiğini ifade ederek; “Bizlerde yerli ve milli Borel ile sizlerin mücadelesine katkı sunmak istedik. Bu anlamda Amasya Şeker Fabrikası ekim alında yer alan belediyelerimize naçizane katkılarımız olacak. İnşallah Şeker Bayramına yakında sizlere ikinci bir kez daha destek olmanın gayreti içersindeyiz. Ülkemize, yöremize, çiftçimize katma değer sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Bir süre Borel el dezenfektanını inceleyen Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Amasya Şeker’in kurulduğu günden bu yana ülke ve bölgeye önemli katkılar sağladığını belirterek; “Sayın Başkanım ve ekibini korona virüs salgını ile mücadele kapsamında en çok ihtiyaç duyulacak etil alkol üretimine başlama kararları ve bu kararlarını başarı ile uygulamalarından ötürü tebrik ediyorum. Bölgemizde üretilen yerli bir ürünün yine yerli ve milli olan Borel’de kullanılması bizler içinde çok önemli bir gurur kaynağı. Ayrıca Sayın Saatcı’ya vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda Saatcı beraberinde getirdikleri dezenfektanları Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim ettiler.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}