HaberlerSamsun HaberleriKemal Zeybek: Annelerimiz saygının en büyüğüne layıktır

Kemal Zeybek: Annelerimiz saygının en büyüğüne layıktır - Samsun Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Sevgi ve şefkatte sınır tanımayan annelerimiz, saygıların en büyüğüne layıktırlar' dedi.

+
-
Kemal Zeybek: Annelerimiz saygının en büyüğüne layıktır

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Sevgi ve şefkatte sınır tanımayan annelerimiz, saygıların en büyüğüne layıktırlar” dedi.

KADINA YÖNELEN ŞİDDETE SON BULMALIDIR 

Anneler günü dolasıyla bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Gelişmemiş topluluk ve ekonomilerde annelerin, kadınların görevleri ekonomik sıkıntılar, yaşam koşulları sebebiyle daha da zordur. Anneler, çocuklar, eşlere bakmanın dışında Tarım ve Hayvancılıkta da en zor işleri yapmaktadırlar. Doğum öncesinden başlamak üzere; yaşam süreçlerinin en zor ve sıkıntılı kısmı kadınlarımıza düşmektedir. Toplumların gelişmesinde en aktif görevler üstlenen ve birçok çok sıkıntılara göğüs geren ‘Anneler’ unutulamaz. Kadınlarımız; eşimiz, anamız, bacımız, yakınımız, komşumuz; toplumda rol paylaşımında en ağır görevleri üstlenmelerine rağmen gerekli değerin verilmediğini ve şiddetle karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Ülkemizde de sıkça kadına yönelik şiddetin en ağır örneklerine şahitlik ediyoruz. Kadınlar üretici, şefkatli, koruyan, besleyen ve büyütendir. Kadına yönelik şiddetin her türlüsünün son bulması ve toplumda hak ettiği emeklerin karşılığında saygı duyulmasını temenni ediyoruz. Ülkemizde, kadınlara yönelik şiddet sonucunda; birçok kadınımızın hayatını kaybetmesi üzücü ve düşündürücüdür. Kadın cinayetlerine dur demek! Hepimizin ortak görevi olmalı ve şiddet son bulmalıdır. Unutulmasın, kadınlarını eğitmeyen ve üretim süreçlerine katamayan toplumlar gelişemez. Covıt-19 salgın hastalığı nedeniyle; birçok insanın işini kaybetmesi en fazla kadınlarımızı etkilemektedir. Anneler, çocuklarının karnı doymadan uyku uyuyamazlar. Salgın süresince insanların yardımlaşma ve dayanışmalarının önündeki engellerin kaldırılması en çok sıkıntı çeken anneleri mutlu edecektir.” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Samsun Millet Bahçesi'ni açıyorGÜNCEL
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Samsun Millet Bahçesi'ni açıyor
Samsun'a ilk uçuş gerçekleştiGÜNCEL
Samsun'a ilk uçuş gerçekleşti
Murzioğlu, video konferansla Pakdemir ile görüştüGÜNCEL
Murzioğlu, video konferansla Pakdemir ile görüştü
Osman Kara yazdı Delileri yazmakGÜNCEL
Osman Kara yazdı... Delileri yazmak
Atakum Belediyesi kreş ve anaokullarını dezenfekte ettiGÜNCEL
Atakum Belediyesi kreş ve anaokullarını dezenfekte etti
SIRADAKİ HABER
}