HaberlerSamsun HaberleriKemal Zeybek: Annelerimiz saygının en büyüğüne layıktır

Kemal Zeybek: Annelerimiz saygının en büyüğüne layıktır - Samsun Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Sevgi ve şefkatte sınır tanımayan annelerimiz, saygıların en büyüğüne layıktırlar' dedi.

+
-
Kemal Zeybek: Annelerimiz saygının en büyüğüne layıktır

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Sevgi ve şefkatte sınır tanımayan annelerimiz, saygıların en büyüğüne layıktırlar” dedi.

KADINA YÖNELEN ŞİDDETE SON BULMALIDIR 

Anneler günü dolasıyla bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Gelişmemiş topluluk ve ekonomilerde annelerin, kadınların görevleri ekonomik sıkıntılar, yaşam koşulları sebebiyle daha da zordur. Anneler, çocuklar, eşlere bakmanın dışında Tarım ve Hayvancılıkta da en zor işleri yapmaktadırlar. Doğum öncesinden başlamak üzere; yaşam süreçlerinin en zor ve sıkıntılı kısmı kadınlarımıza düşmektedir. Toplumların gelişmesinde en aktif görevler üstlenen ve birçok çok sıkıntılara göğüs geren ‘Anneler’ unutulamaz. Kadınlarımız; eşimiz, anamız, bacımız, yakınımız, komşumuz; toplumda rol paylaşımında en ağır görevleri üstlenmelerine rağmen gerekli değerin verilmediğini ve şiddetle karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Ülkemizde de sıkça kadına yönelik şiddetin en ağır örneklerine şahitlik ediyoruz. Kadınlar üretici, şefkatli, koruyan, besleyen ve büyütendir. Kadına yönelik şiddetin her türlüsünün son bulması ve toplumda hak ettiği emeklerin karşılığında saygı duyulmasını temenni ediyoruz. Ülkemizde, kadınlara yönelik şiddet sonucunda; birçok kadınımızın hayatını kaybetmesi üzücü ve düşündürücüdür. Kadın cinayetlerine dur demek! Hepimizin ortak görevi olmalı ve şiddet son bulmalıdır. Unutulmasın, kadınlarını eğitmeyen ve üretim süreçlerine katamayan toplumlar gelişemez. Covıt-19 salgın hastalığı nedeniyle; birçok insanın işini kaybetmesi en fazla kadınlarımızı etkilemektedir. Anneler, çocuklarının karnı doymadan uyku uyuyamazlar. Salgın süresince insanların yardımlaşma ve dayanışmalarının önündeki engellerin kaldırılması en çok sıkıntı çeken anneleri mutlu edecektir.” dedi.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}