HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da berber ve kuaförler denetlendi

Samsun'da berber ve kuaförler denetlendi - Samsun Haberleri

Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgını dolayısıyla Mart ayında kapatılan ve İçişleri Bakanlığının genelgesi ile yeniden kapılarını açan berber ve kuaför solanlarını denetledi.

+
-
Samsun'da berber ve kuaförler denetlendi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 ay önce geçici süreliğine kapatılan ve İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile yeniden faaliyet geçen berber, kuaför ve güzellik salonları Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendi.

Havza Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Demir’in de katıldığı denetimlerde berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerine genelge ve uygulamalar hakkında bilgilendirme yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre; bu işletmeler randevu sistemiyle 09.00-21.00 saatleri arasında faaliyet göstereceği, çalışanlar mutlaka maske kullanacak, müşteriler ise yapılacak işleme göre maskeyi çıkarabilecekleri, müşterinin oturacağı, temas edebileceği tüm alanlar ile zeminin temizliği ve dezenfeksiyonu yapılacaği, her işlem sonrası bu temizlik tekrarlanacağı ve kullanılan tüm malzemelere her yeni müşteri için temizlik, dezenfeksiyon ile sterilizasyon işlemi uygulanacağı hatırlatıldı.

Ayrıca Zabıta ekipleri havlu, önlük gibi malzemeler tek kullanımlık malzemeler olacağı, müşteri isterse kendi kişisel malzemelerini yanlarında getirebileceği, berberlerde jilet ve ustura ile sakal tıraşı hizmeti geçici bir süre verilmeyeceği, ancak sakal tıraşı makine ile kısaltılma şeklinde yapılabileceği, ense fırçası kullanımı geçici süreliğine durdurulacağı, bayan kuaförleri ve güzellik merkezlerinde de, cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetleri geçici bir süre verilmeyecekleri konusunda da bilgilendirme ve tebligat yapıldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimlerin devam edeceğini belirterek; “ Uzun süredir kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salon gibi işletmelerimiz bu günden itibaren kurallara uymak kaydı ile açıldılar. Esnafımızın kurallara ve alınan tedbirlere uymaları hem salgının önüne geçmemizde elimizi güçlendirecek hem kendi sağlıklarını hem de müşterilerinin sağlıklarını korumuş olacaklar.  Havza Belediyesi olarak işletmelerimizin dezenfeksiyonları tamamlandı ve her işletmeye yüz siperliği ve dezenfektan dan oluşan hijyen paketlerini ulaştırdık. Esnaflarımıza ve halkımıza hayırlı olsun.”dedi.Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdiGÜNCEL
Samsun'un tanınan işadamı Cemal Yeşilyurt yaşamını yitirdi
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdıGÜNCEL
SamsunHaberTV'de Osman Kara Bülent Arınç'ı yazdı
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacakGÜNCEL
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacak
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacakGÜNCEL
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacak
Samsun'u şoke eden video! 27 kişi Covid-19'dan öldüGÜNCEL
Samsun'u şoke eden video! 27 kişi Covid-19'dan öldü
SIRADAKİ HABER
}