HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar: '19 Mayıs, bir varoluş destanıdır'

Bedri Yaşar: '19 Mayıs, bir varoluş destanıdır' - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, '19 Mayıs 1919, bir varoluş destanıdır. Tüm dünyanın hayretle izlediği emsalsiz bir zaferin destanıdır' dedi.

+
-
Bedri Yaşar: '19 Mayıs, bir varoluş destanıdır'

Yaşar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

Mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da milletine olan inancından aldığı güçle Samsun’da yaktığı kurtuluş ateşinin tüm dünyada ders olacak bir bağımsızlık destanına dönüştüğünü hatırlatan Yaşar, gençlere seslenerek;

 

"SİZLERE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR" 

"Cumhuriyetimizin, çağdaş uygarlık yolunda hak ettiği hedefe ulaşabilmesinin en büyük güvencesi gençlerdir. Gençlere emenet edilen bu destan, büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Gençlerimizin bu büyük ve kıymetli emaneti ilelebet koruyacağına ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde aktaracağına olan inancımız tamdır. Büyük Önder Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde de olduğu gibi gençlerimize sesleniyor ve umutlu yarınlar için onlara olan güvenç ve inancımızın tam olduğunu bilmelerini, atacakları her adımda yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum" dedi.

 

"19 MAYIS, SAMSUN'DUR" 

Yaşar'ın mesajının devamında şu ifadeler yer aldı:

Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adım olmuştur.

 

Mustafa Kemal Atatürk, bu tarihi yolculuğa başladığı gün, halkın gücüne inanarak bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi özlemiyle Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve Cumhuriyeti esas kılmıştır. Milli Mücadelenin dalga dalga Anadolu’ya yayıldığı bu varoluş destanını, gençlerimiz iyi anlamalı ve kavramalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum"Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması SonuçlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması Sonuçlandı.
SIRADAKİ HABER
}