HaberlerSamsun HaberleriSamsun'un 'çözüm' üreten merkezi

Samsun'un 'çözüm' üreten merkezi - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi, koronavirüs sürecinde günde yaklaşık 2 bin kişinin ihtiyaç ve taleplerini alarak ilgili birimlere aktarıp, neticelendirilmesini sağladı.

+
-
Samsun'un 'çözüm' üreten merkezi

Dünyayı etkileyen koronavirüs salgınının ülkemizde görülmeye başladığı ilk günden itibaren alınan tedbirlerle birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi, vatandaşların her ihtiyacına cevap verdi. Gelen her talebi dikkatle not alıp ilgili birimlere yönlendiren ve ardından da konunun takibini yapan Çözüm Merkezi, 16 Mart – 31 Mayıs tarihleri arasında günlük ortalama 2 bin çağrıyı cevaplandırdı. Özellikle 65 yaş ve üstüne getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarında vatandaşların, marketten pazar ihtiyacına, eczaneden emekli maaşına kadar tüm taleplerinin yanı sıra, asfalt sorunu, bahçe sulama, ilaçlama, sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi, ağaçların budanması ve bir yerden başka bir yere götürülmelerine kadar her türlü talebi alan Çözüm Merkezi tüm bunları ilgili birimlere yönlendirerek vatandaşların sorunlarına çare buldu.

GEÇEN YILA GÖRE TALEPLER YÜZDE 300 ARTTI 

Ekipler, yardıma muhtaç insanlara sıcak yemek dağıtımından, kuru gıdaya, evde temizlik hizmetine varıncaya kadar bu süreçte özellikle yaşlıların ihtiyaçlarına çözüm üretti. Geçen yılın aynı dönemlerine göre bu süreçte çağrıların yüzde 300 arttığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çözüm Merkezi’ne gelen çağrılara en hızlı şekilde yanıt verildiğini dile getirdi. Belediyenin 7/24 vatandaşın hizmetinde olduğunu kaydeden Başkan Demir, “Salgın sürecinde günde ortalama 2 bin çağrıya yanıt veren Çözüm Merkezi, belediyemizin en önemli birimlerinden biri. Halkla İlişkiler noktasında önemli bir görev üstleniyorlar. Bu süreçte sadece yol, asfalt talebi veya dere ilaçlama gibi taleplerin yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan vatandaşlarımızın her ihtiyaç ve talebine koştuk” dedi.
Çözüm Merkezi ile hizmeti vatandaşın ayağına götürdüklerini belirten Başkan Demir, “Eğer sorun belediyemizle ilgili değilse, ilgili kamu kurumuna sorunu biz bildiriyoruz. Çözüm Merkezi’ndeki arkadaşlarımızın görevi burada bitmiyor. 8 gün sonra talepte bulunan vatandaşımızı arayıp, sorununun çözülüp çözülmediğini sorguluyoruz” diyerek şöyle devam etti:

140 BİN ÇAĞRI CEVAPLANDIRILDI 
“Çözüm Merkezimiz 70 günde yaklaşık 140 bin çağrıya yanıt verip vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm aradı. Çözüm Merkezi, tüm belediyecilik hizmetlerini tek bir çatı altında toplayan önemli bir birimdir. İl sınırları içerisinde yaşayan herkesin, belediyeden isteği, talebi, şikayeti, önerileri ve beklentilerini yansıtması noktasında Çözüm Merkezi önemli bir hizmet veriyor. Vatandaşlarımız, bu süreçte her türlü iletişim kanalından belediyeye anında ulaşabiliyor. Gelen çağrılara ilişkin belediyenin yetki ve sorumluluk alanıyla ilgili tüm sorunlar çözüme kavuşturulmuştur. Diğer başvuruların bir kısmı ise başka kurumların uhdesinde olduğu için yönlendirme yapılmıştır. Çözüm Merkezimizin bu çalışmasına yönelik halkımızın olumlu yöndeki dönüşleri de bizleri memnun etmektedir."Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması SonuçlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması Sonuçlandı.
SIRADAKİ HABER
}