HaberlerSamsun HaberleriVali Kaymak'tan veda mesajı

Vali Kaymak'tan veda mesajı - Samsun Haberleri

Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Vali Kaymak, bugün Samsun'da ayrılacak. Vali Kaymak ayrılmadan önce Samsunlulara mesaj yayınladı.

+
-
Vali Kaymak'tan veda mesajı

Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Vali Kaymak, bugün Samsun'da ayrılacak. Vali Kaymak ayrılmadan önce Samsunlulara mesaj yayınladı.

BUGÜN AYRILIYORUM 

Vali Kaymak mesajında, "Saygıdeğer Samsunlular; 09 Haziran 2020 günü yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandığımdan, büyük bir onurla ve gururla yürütme gayreti içinde olduğum Samsun Valiliği görevimden ve Karadeniz Bölgesi’nin gözbebeği olan bu güzide şehirden bugün itibarıyla ayrılıyorum. Bir mülkî idare mensubu olarak, güzel ülkemizin birçok ilçesinde ve illerinde görev yaparak devletime ve milletime hizmet etmeye çalıştım ve etmeye de devam edeceğim. Yurdumuzun her karış toprağı elbette muazzezdir. Ancak İstiklâlimize kasteden düşmanlara karşı ve vatanın kurtuluşu yolunda Samsun ili, bütün Anavatana ilham olan ve milli mücadele ruhunu kazandıran ilk adım şehrimizdir. Böyle bir şehrin hadimi olmak da hassaten bir şeref ve iftihar sebebidir" dedi.

 

HAYIRLA YAD EDİLMEK ARZUSUYLA 

Mesajın devamında Vali Kaymak, "Yaklaşık 3 yıl süren görevimi, her şeyin en güzeli ve en iyisine layık saygıdeğer Samsunlularla karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve güvene dayalı bir bütünleşmeyi esas alarak, vatandaşlarımızın huzurunu ve mutluluğunu öncelikli kılan; vatandaş odaklı, etkin, verimli ve kaliteli hizmet sunma anlayışıyla yürütme gayreti içinde oldum. Görevim sırasında resmi ve özel bütün kurum ve kuruluşlarla örnek bir işbirliği anlayışı içinde, ihtiyaç ve sorunların çözümü konusunda ortak bir gündem oluşturulduğuna ve birçok hizmetin hayata geçirildiğine inanıyorum. Samsun Valisi olarak geçen senelerim, ömrümün sonuna dek gönlümün en derininde müstesna bir yere sahip olacaktır. Bu süreçte,  Samsun için çalışmalarımda bana destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza, Kaymakamlarımıza, adli, askeri, siyasi kurum ve kuruluşların mensuplarına, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm mesai arkadaşlarıma, eğitim, ilim, kültür, sanat ve spor dünyasının kıymetli insanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, yazılı ve görsel basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. İlkadım şehrinin çok kıymetli sakinleri; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun’da Valilik yapmanın onurunu şerefle taşıyacağımı belirtir, arz-ı veda eder; sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Hayırla yâd edilmek arzusuyla… Kalın sağlıcakla!" ifadelerini kullandı.BİR OSMANLI PADİŞAHI VE KAYBEDİLEN VATAN TOPRAKLARIIGÜNCEL
BİR OSMANLI PADİŞAHI VE KAYBEDİLEN VATAN TOPRAKLARI(I)
GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR - ORTA KARADENİZ TURİZM PANELİGÜNCEL
GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR - ORTA KARADENİZ TURİZM PANELİ
TÜRK FINDIĞININ KADERİ KİME BAĞLIGÜNCEL
TÜRK FINDIĞININ KADERİ KİME BAĞLI?
YAZMAZSAM OLMAZGÜNCEL
YAZMAZSAM OLMAZ…
UNUTULANUNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKTIGÜNCEL
UNUTULAN/UNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKÂTI
SIRADAKİ HABER
}