HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Demirtaş: 'Yeni yaşam tarzını hepimizin benimsemesi lazım'

Başkan Demirtaş: 'Yeni yaşam tarzını hepimizin benimsemesi lazım' - Samsun Haberleri

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, yeni normal hayat önlemleri kapsamında semt pazarlarında sosyal mesafe ve maske denetimlerini sürdürüyor.

+
-
Başkan Demirtaş: 'Yeni yaşam tarzını hepimizin benimsemesi lazım'

Tüm dünyayı sarsan ve Türkiye’de de ölümlere sebep olan korona virüs ile mücadele ilkadım’da tüm hızıyla sürüyor. Son günlerde vaka sayılarında görülen artış nedeniyle İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri denetimleri sıklaştırdı. İlkadım ilçe genelinde koronavirüsle savaş noktasında ilçede hummalı dezenfekte çalışmalarını devam ettiren İlkadım Belediyesi  semt pazarlarında da denetimler yaparak işi sıkı tutuyor. Belirlenen günlerde kurulan semt pazar yerlerinde incelemelerde bulunarak sosyal mesafeye uymayan pazarcılar ve vatandaşa uyarılarda bulanan zabıta ekipleri açık pazar yerlerinde maske dağıtım ve el dezenfektanı ile tedbiri elden bırakmıyor. Vatandaşlara da sebze ve meyvelere ellerini dokunmadan esnafın vermesi konusunda hatırlatma yapan zabıta ekiplerinin ekipleri pazar yerlerindeki denetimlerini pandemi süresi boyunca sürdürecek.

“Aldığımız tedbirleri sıkılaştıracağız” 

Normalleşme süresi  sonrası ülke genelinde pozitif vakalar sebebiyle tedbirlerin artacağını dikkat çeken  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”İlkadım ilçemizde ilçe halkımızın sıkça kullandığı her alanda almış olduğumuz tedbirleri daha da sıkılaştıracağız. Çünkü mesafe, maske ve hijyen konusunda hemşerilerimizin bir kısmının gerekli duyarlılığı göstermediğini görüyoruz. Koronavirüsle mücadele noktasında yapılan denetimleri daha da sıklaştıracağız. Özellikle hafta sonundan sonra vakalarda görülen artışlar tedbirleri elden bırakmamızı gösteriyor. Bu yeni bir yaşam tarzını hepimizin benimsemesi lazım. Hemşerilerimiz şunu unutmasın ki, ‘bana bir şey olmaz’ demek doğru bir yaklaşım değildir” diye konuştu.KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİGÜNCEL
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİ?
TARİHİ DOĞRU OKUMAKGÜNCEL
TARİHİ DOĞRU OKUMAK
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER'GÜNCEL
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER?'
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜGÜNCEL
FATİH SULTAN MEHMET Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜ?
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattıGÜNCEL
Osman Kara, AHaber'de 19 Mayıs'ı anlattı
SIRADAKİ HABER
}