HaberlerSamsun HaberleriSamsun protokolünden şehitlik ziyareti

Samsun protokolünden şehitlik ziyareti - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitlikleri ziyaret etti.

+
-
Samsun protokolünden şehitlik ziyareti

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri kapsamında protokol üyeleriyle birlikte Kıranköy ve Asri Mezarlığı'ndaki şehitlikleri ziyaret etti.

Vali Dağlı ziyarette, "Şeref ve onurla yazılan şanlı tarihimize sahip çıkarak, bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden aziz şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bugün önce Büyük Cami’nde şehitler için Mevlid-i Şerif ve hatim duası yapıldı.  Ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vali Zülkif Dağlı, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, protokol üyeleri ve vatandaşlar Kıranköy ve Asri mezarlıklarında şehitlik ziyaretleri yaptı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında gerçekleşen ziyarette şehitlerin mezarlarına karanfil bırakılıp dualar edildi.

Daha sonra Başkan Demir ve protokol üyeleri Canik Belediyesi'ne ait ‘1071'den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi’ni gezdi. Müze ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Mayıs ilçesinde 15 Temmuz şehidi Ferdi Yurtseven, Alaçam ilçesinde ise 15 Temmuz şehidi Muhammet Aksu ile İstiklal Harbi Gazisi Arif Zengin’in kabirlerini ziyaret ederek dua etti. Daha sonra şehit Aksu’nun Alaçam ilçesi Doyran Mahallesi’ndeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 Samsun Büyükşehir Zabıtadan koronavirüs denetimi GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Zabıtadan koronavirüs denetimi
Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimdeGÜNCEL
Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimde
Atakum Belediyesi YKS adaylarını tercih sürecinde yalnız bırakmıyorGÜNCEL
Atakum Belediyesi YKS adaylarını tercih sürecinde yalnız bırakmıyor
İlkadım Zabıtadan geniş çaplı pandemi denetimiGÜNCEL
İlkadım Zabıtadan geniş çaplı pandemi denetimi
Başkan Cemil Deveci'den pazarda pandemi ziyaretiGÜNCEL
Başkan Cemil Deveci'den pazarda pandemi ziyareti
SIRADAKİ HABER
}