HaberlerSamsun HaberleriSamsun Büyükşehir Belediyesin'den örnek peyzaj

Samsun Büyükşehir Belediyesin'den örnek peyzaj - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı Belediye Evleri'nde bulunan Doğupark Üst Geçidi çevresinde yaptığı peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı.

+
-
Samsun Büyükşehir Belediyesin'den örnek peyzaj

Doğupark’ta bulunan asansörlü üst geçide yürüyen merdiven ekleyerek engelli vatandaşların da ulaşımını kolaylaştıran Samsun Büyükşehir Belediyesi bu alanda yürüttüğü çevre ve peyzaj çalışmalarını tamamlayarak bölgeyi estetik bir görünüme kavuşturdu.

Canik ilçesi Belediye Evleri mevkiinde bulunan ve vatandaşların hem tramvaya hem de Doğupark’ a ulaşmak için kullandığı yürüyen merdivenli üst geçidin çevresinde yaptığı çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile görsel şölen oluşturuyor. Birbirinden farklı bitkiler ile gerçekleştirilen çalışmaların yanında Samsun Büyükşehir Belediyesi Doğaltaş Elemanları Üretim Tesisleri’nde üretilen plak taşlar ile yapılan çevre düzenlemeleri de vatandaşların beğenisini topladı.

Samsun’da birbirinden farklı peyzaj ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Park ve Bahçeler Şube Müdürü Murat Dinçer, şehrin estetik ve modern bir görünüme kavuşması için çalıştıklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımızın göz zevkine hitap eden kalıcı çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Belediye Evleri’ n de bulunan Doğupark Üst Geçidi çevresinde yaptığımız çalışmayı da tamamladık. 3 bin metrekareye yakın alanda 15 farklı bitki türü ile güzel bir görsel şölen oluşturduk. Yaptığımız peyzaj çalışmalarının yanında sulama altyapılarını da tamamlayarak uzun ömürlü çalışmalara imza atıyoruz. Ayrıca belediyemizce üretilen doğal taşları da projelerimizde kullanarak görüntüyü zenginleştiriyoruz” dedi.Samsun Büyükşehir Zabıtadan koronavirüs denetimi GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Zabıtadan koronavirüs denetimi
Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimdeGÜNCEL
Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimde
Atakum Belediyesi YKS adaylarını tercih sürecinde yalnız bırakmıyorGÜNCEL
Atakum Belediyesi YKS adaylarını tercih sürecinde yalnız bırakmıyor
İlkadım Zabıtadan geniş çaplı pandemi denetimiGÜNCEL
İlkadım Zabıtadan geniş çaplı pandemi denetimi
Başkan Cemil Deveci'den pazarda pandemi ziyaretiGÜNCEL
Başkan Cemil Deveci'den pazarda pandemi ziyareti
SIRADAKİ HABER
}