HaberlerSamsun HaberleriDr. Funda Furtun Samsun Tabip Odası'na başkan adayı!

Dr. Funda Furtun Samsun Tabip Odası'na başkan adayı! - Samsun Haberleri

Samsun Tabip Odası, pandemi sebebiyle geciken seçimli olağan genel kurulunu 16 Ağustos 2020 tarihinde yapacağını açıkladı.Samsun Tabip Odası tarihinde ilk kez oda başkanın bir kadın hekim olmasını arzu ettiklerini belirten grup, bu sebeple seçime Uzm.Dr. Funda Furtun başkanlığında bir ekiple gideceklerini duyurdu.

+
-
Dr. Funda Furtun Samsun Tabip Odası'na başkan adayı!

Samsun Baro Başkanlığına da bir kadın hukukçunun adaylığını açıklamasından sonra Samsun Tabip Odasına da bir kadın hekimin aday olması şehirde heyecan oluşturdu.

 

Dr.Furtun yaptığı açıklamada “ Samsun Tabip Odası şehrimizin önemli sivil toplum örgütlerinden biridir. Çağdaş Hekim Grubunun temel anlayışı içinde önemli hizmetler yaptı. Bir hekim olarak ve bir hekim eşi olarak Samsun’da çalışan tüm hekimleri en zor günlerimde yanımda hissettim. Bu sebeple tüm meslektaşlarıma müteşekkirim. Samsun Tabip Odası tüm hekimlerin örgütüdür, içinde olduğum yönetim altında da bu şiarla çalışmıştır. Böyle de kalmaya da devam edecek. Başkan seçildiğim takdirde temel önceliğim ötekileştirmeyen, tüm hekimleri kucaklayan, birleştirici bir Tabip Odası için yönetim kurulumuz ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Samsun hekimlerini meslek odalarına sahip çıkma adına oy kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Samsun Tabip Odası seçimli olağan genel kurulu 16 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

 

Dr. Funda Furtun kimdir? 

Samsun Çağdaş Hekimi grubunun desteğiyle Samsun Tabip Odası başkanlığına aday olan Uzm Dr. Funda Furtun Amasya doğumlu olup 1989 Ondokuz Mayıs Üniversitesi mezunu. Mezun olduğu Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisası yaptı. 1996 yılında uzman oldu. Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapan Dr. Funda Furtun halen Özel Atasam Hastanesinde görev yapmaktadır. 2001-2002 ve 2018-2020 yılları arasında iki kez Samsun Tabip Odası yönetim kurulu üyeliği yaptı. Dr.Funda Furtun, 29 Mayıs 2015 yılında görevi başında silahlı saldırıya uğrayarak şehit olan Dr. Kamil Furtun’un eşi olup bir erkek evlat annesidir.Samsun Büyükşehir Zabıtadan koronavirüs denetimi GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Zabıtadan koronavirüs denetimi
Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimdeGÜNCEL
Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimde
Atakum Belediyesi YKS adaylarını tercih sürecinde yalnız bırakmıyorGÜNCEL
Atakum Belediyesi YKS adaylarını tercih sürecinde yalnız bırakmıyor
İlkadım Zabıtadan geniş çaplı pandemi denetimiGÜNCEL
İlkadım Zabıtadan geniş çaplı pandemi denetimi
Başkan Cemil Deveci'den pazarda pandemi ziyaretiGÜNCEL
Başkan Cemil Deveci'den pazarda pandemi ziyareti
SIRADAKİ HABER
}