HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Özdemir'den şehit aileleri ziyaret

Başkan Özdemir'den şehit aileleri ziyaret - Samsun Haberleri

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen askerlerin aileleri harekatın 46. Yıl dönümü nedeni ile ziyaret etti. Havza Belediye Başkanı Özdemir harekatın Kıbrıs Türk halkını Rumlar tarafından çektikleri zulümden kurtarmak için yapıldığını belirtti.

+
-
Başkan Özdemir'den şehit aileleri ziyaret

Havza Belediye Başkanı Özdemir ve beraberindekiler ilk olarak şehit Sebahattin Yılmaz’ın kız kardeşi Selver Canaz ile ailesini ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Ziyarette şehitler için dua ettiler.

Başkan Özdemir ve beraberindekiler daha sonra ise şehit Ali Rıza Karaoğlan’ın Ilıca Mahallesinde yaşamakta olan annesi Hatice Karaoğlan ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir;“Kıbrıs Türk halkını Rumlar tarafından çektikleri zulümden kurtarmak gayesiyle, 20 Temmuz 1974'te Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kıbrıs'ta başlattığı Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nın 46. Yıl Dönümünü yaşamaktayız. Kıbrıslı insanımızın çektikleri zulümden kurtarılmasını sağlayan ve Kıbrıs Türk halkını özgürlüğe kavuşturan bu büyük zaferin yıl dönümünü yaşadığımız bu günlerde evlatlarını, kardeşlerini Kıbrıs’ta Türk toprağına emanet eden şehit ailelerimizin her zaman yanında ve emrindeyiz. Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nın 46. Yıl Dönümünü kutluyorum. Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nda yer alan şehitlerimizi ile tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, halen hayatta bulunan gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum.“ Dedi.

Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ise Türkiye’nin her dönemde mağdur ve mazlumun yanında yer aldığını ifade ederek; “Kıbrıs bizim için vatan meselesi. Kıbrıslı kardeşlerimizin zulüm’den kurtarmak için gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yıl dönümü kutlyor ve tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıyoruz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'e ziyaretlerde Muharip Gaziler Derneği Havza Temsilcisi Harun Saat, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ve Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt  eşlik etti.Atakum Belediyesi aralıksız denetimdeGÜNCEL
Atakum Belediyesi aralıksız denetimde
Başkan Demir: Projeleri ihale etme noktasına geldikGÜNCEL
Başkan Demir: Projeleri ihale etme noktasına geldik
Başkan Sandıkçı: 'Salgın riski son bulana kadar mücadeleye devam'GÜNCEL
Başkan Sandıkçı: 'Salgın riski son bulana kadar mücadeleye devam'
Vali Dağlı: Bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağızGÜNCEL
Vali Dağlı: Bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız
Başkan Demir: Süreci birlikte atlatacağızGÜNCEL
Başkan Demir: Süreci birlikte atlatacağız
SIRADAKİ HABER
}