HaberlerSamsun HaberleriHavza YEG'e 2 Milyon 232 bin 180 lira hibe

Havza YEG'e 2 Milyon 232 bin 180 lira hibe - Samsun Haberleri

Havza Yerel Eylem Grubu Derneği (YEG) ile TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü arasında 2 Milyon 232bin 180 TL' lik proje sözleşmesi imzalandı.

+
-
Havza YEG'e 2 Milyon 232 bin 180 lira hibe

IPARD Programı 7. Başvuru döneminde, LEADER tedbiri kapsamında, TKDK Samsun İl Koordinatörlüğüne Yerel Kalkınma Stratejisi ile başvuru yapan Havza Yerel Eylem Grubunun Stratejisi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı. AB-Türkiye eş finansmanı ile, tamamı hibe olarak tahsis edilen, 2 Milyon 232 bin 180 TL' lik projenin sözleşmesi, TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ve Havza YEG adına Havza Belediye Başkanı ve Havza YEG Derneği Başkanı Sebahattin Özdemir arasında imzalandı.

Havza Belediye Başkanı ve Havza YEG Derneği Başkanı Sebahattin Özdemir imza töreninde yaptığı değerlendirmede, “Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında; Kırsal Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ve İstihdama Katkıda Bulunmak, Yerel, doğal ve kültürel Kaynaklara dayalı kırsal turizm ürünlerinin geliştirilmesi, Topluluğun kültürel ve sosyal yaşamının geliştirilmesi ve yerel örgütlerin, derneklerin desteklenmesine yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirilecek. Alınan hibe ile özellikle kırsal kalkınmanın sağlanması için önemli bir kaynak  sağlamış olduk. Havzamıza hayırlı olsun.”dedi.

TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ise imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ise kurulma sürecinden başlayarak YKS hazırlama sürecinde yoğun mesai harcayan YKS hazırlama ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek; “İlçemiz için önemli bir kaynak. İlçemize ve Havzalılara hayırlı olsun.”dedi.

İmza programının sonunda Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan’a semaver hediye etti.

 

İmza programına TDDK İl  Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ve Havza YEG Yetkilisi Muhammet Gür katıldılar.UNUTULANUNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKTIGÜNCEL
UNUTULAN/UNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKÂTI
700 Bin Kardeşimiz Olmuş!GÜNCEL
700 Bin Kardeşimiz Olmuş!
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİGÜNCEL
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİ?
TARİHİ DOĞRU OKUMAKGÜNCEL
TARİHİ DOĞRU OKUMAK
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER'GÜNCEL
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER?'
SIRADAKİ HABER
}