HaberlerSamsun HaberleriVali Dağlı ve Başkan Demir denetimde

Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimde - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım ilçesi İstiklal Caddesinde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek maske, dezenfektan ve fiziksel mesafe denetimi gerçekleştirdi.

+
-
Vali Dağlı ve Başkan Demir denetimde

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım ilçesi İstiklal Caddesinde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek maske, dezenfektan ve fiziksel mesafe denetimi gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında 'Sağlık İçin Hepimiz İçin' sloganı ile 81 ilde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi. Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'de denetimlere katıldı. Vali Dağlı ve Başkan Demir, kurallara uyulması konusunda vatandaşa ve esnafa uyarılarda bulundu. 
 

İçişleri Bakanlığımızın tüm Türkiye’de 'Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla başlattığı denetimleri bizde ilimizde gerçekleştiriyoruz diyen Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da denetimlerimizi yapıyoruz. Denetimlere biz de katıldık. Burada gözlemliyoruz. Gerçekten kurallara uyan esnaflarımız var. Ancak biraz göz ardı eden esnaflarımızın da olduğunu görüyorum. Bazı işyerlerinin sosyal mesafe kurallarıyla ilgili etiketlerin yapıştırılmadığı, mağazaların camlarında kaç kişinin içeride bulunabileceğine dair levhaların asılmadığı, el hijyenini sağlayan dezenfektan aparatlarının olmadığını gördük. Ama genel olarak baktığımızda büyük bir memnuniyetle kurallara uyulduğunu görüyoruz. Bugünleri atlatmak tamamen kurallara uymamıza bağlıdır. Denetimlerimiz de bu doğrultuda devam edecek. Biz bugün itibarıyla mümkün olduğu kadar cezai işlem uygulamıyoruz. Amacımız da ceza vermek değil. Burada duyarlılığı artırmaya çalışıyoruz. Ancak kurallara uymamakta direnen ve hassasiyeti göstermeyen gerek şahıs, gerek işletme olursa da cezayı vermekten de kesinlikle kaçınılmayacaktır. Samsun’da hastanelerin doluluk oranının çok yüksek olduğu iddiaları da doğru değildir. Kesinlikle öyle bir sıkıntımız yok. Bu şekilde bir ibare kullanamayız” dedi.

 

Türkiye'nin koronavirüs sürecinde yaptığı çalışmalarla herkese örnek olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Ekiplerimiz denetimlere vatandaşımızın sağlığı için aralıksız devam ediyor. Henüz risk ortadan kalkmış değil. Maskeyi, mesafeyi ve hijyen kurallarını uygulayalım. Bu önümüzdeki dönemi de alınan kararlar doğrultusunda başarıyla atlatacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Denetimlere Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Sağlık İl Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu katıldı.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}