HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da maske takmayanlara ceza yağdı!

Samsun'da maske takmayanlara ceza yağdı! - Samsun Haberleri

Samsun'da yapılan denetimlerde maske takma kuralına ve sosyal mesafe kuralına uymayan kişilere toplam 58 bin 162 TL para cezası kesildi.

+
-
Samsun'da maske takmayanlara ceza yağdı!

Samsun'da yapılan denetimlerde maske takma kuralına ve sosyal mesafe kuralına uymayan kişilere toplam 58 bin 162 TL para cezası kesildi.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı ve diğer ilçe Mülki İdari Amirleri başkanlığında, Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün yer aldığı denetim ekiplerince, 06 Ağustos 2020 Perşembe günü Türkiye genelinde kamu düzenin ve genel asayişin sağlanması ile koronavirüs (Covid-19) kapsamında alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile pazarlar başta olmak üzere işyerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş merkezleri, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarının denetlenmesi kapsamında ilimiz genelinde 11.00-24.00 saatleri arasında yapılan denetimlerde;

681 Berber/Kuaför/Güzellik Merkezi, 7 AVM, 494 AVM içi işletme, 32 Pazar Yeri/Sosyete Pazarları, 681 Kahvehane/Kırathane, 22 Hamam/Kaplıca/Yüzme Havuzları vb, 1.227 Lokanta/Restoran/Kafe vb, 49 Spor Merkezleri/Tesisleri, 103 Sahil Bantları/ Piknik ve Mesire Yerleri, 52 Konaklama Tesisleri, 153 Çay Bahçeleri, 27 Dernek Lokalleri, 56 Nikâh ve Düğün Yerleri, 128 İnternet Kafe ve Oyun Salonları, 3 Sinema/Tiyatro ve Kültürel Aktivite Yerleri, 613 Cami ve Açık Alanlar, 2 Lunapark ve Tematik Parklar, 416 Ticari Taksi, 94 Taksi Durağı, 1.089 Şehir içi ve Şehirler Arası Toplu Ulaşım aracı denetlenmiştir.

Yapılan denetimler esnasında vatandaşlardan sosyal mesafe, maske kullanımı ve temizlik konularına azami dikkat etmeleri istendi.

Ayrıca denetimlerde firmalara işlem yapılarak 1.996 TL para cezası, maske takma kuralına ve sosyal mesafe kuralına uymayan şahıslara da toplam 58.162 TL para cezası uygulanmıştır.

Halkımızın sağlığı için denetimlerimiz bundan sonra da aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edecektir."Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması SonuçlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji ''İlkokullar Modern Dans Yarışması' Yarışması Sonuçlandı.
SIRADAKİ HABER
}