HaberlerSamsun HaberleriVali Dağlı: Bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız

Vali Dağlı: Bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve protokol üyeleri koronavirüs denetimi yaptı.

+
-
Vali Dağlı: Bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve protokol üyeleri koronavirüs denetimi yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda 81 ilde 'Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla ikinci kez gerçekleştirilen koronavirüs denetimleri kapsamında, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve protokol üyeleri, İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı ve Bankalar Caddesi’nde denetimlerde bulunarak, esnaf ve vatandaşlara koronavirüs ile mücadelede daha fazla sorumluluk almaya, maske, mesafe ve temizlik konularında hassasiyet göstermeye davet etti.

10 GÜN DENETİM  

Protokol üyeleriyle birlikte kurallara uyulması konusunda esnaf ve vatandaşlara bilgilendirme ve uyarılarda bulunarak, iş yerlerinde maske, dezenfektan ve fiziksel mesafe denetimi gerçekleştiren Vali Dağlı, bugünden itibaren 10 gün sürecek bir denetime başladıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Emniyet Müdürümüz, İl Sağlık Müdürümüz, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanımız, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız, diğer kamu kurumlarımızın müdürleri ve STK temsilcilerimiz bu denetime aktif olarak katılıyorlar. Kolluk kuvvetlerimiz, sağlık çalışanlarımız ve belediye zabıtalarımız başta olmak tüm kurumlarımızın personelleri de il genelinde denetimlerini devam ettiriyorlar.” şeklinde konuştu.

BERABER ATLATACAĞIZ 

Pandemi kurallarına kesinlikle uyulması gerektiğini dile getiren Vali Dağlı,  “Maske olmazsa olmazımız, maskesiz dışarı çıkmamamız gerekiyor. Ayrıca 1,5 metre sosyal mesafeye kesinlikle uymamız ve özellikle el hijyeni olmak üzere temizlik konularına uymamız gerektiğini Samsunlu hemşehrilerime tekrar hatırlatıyorum. İnşallah hep birlikte bu badireyi en az zararla atlatacağız. Halkımızın bize verdiği destek bu manada çok önemli ve bu da kurallara en iyi şekilde uymak suretiyle olacak. Bu konuda destek olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

FİLYASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR 

İl Sağlık Müdürlüğünün tüm birimleriyle birlikte günlük filyasyon çalışmalarına devam ettiğini belirten Vali Dağlı, “Bildiğiniz gibi karantinaya alınanlar evlerinde, yoğun bakımda olması gerekenler hastanedeler. Karantinaya alınanların kesinlikle evlerinden çıkmaması gerekiyor ve evlerinde bulunup bulunmadıklarının takibini çeşitli yöntemlerle yapıyoruz. Bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız.” diye konuştu.

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİ TAKİP EDİYORUZ 

Fındık sezonunun başladığını belirten Vali Dağlı, “Mevsimlik tarım işçilerini takip ediyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve ağırlıklı olarak İl Jandarma Komutanlığımızla birlikte çalışmalarımız yürütülüyor. Sağlık muayeneleri yapılıyor, ateş veya farklı bir belirti varsa ona göre gerekenler yapılıyor. Bu çalışmaya önem veriyoruz.” dedi.

TÜM TEMENNİMİZ VAKALARIN AZALMASI YÖNÜNDE 

Koronavirüsle mücadele sürecinin hep birlikte yürütülmesi gerektiğinin altını çizen Vali Dr. Zülkif Dağlı,  Önemli olan bizim kurallara uymamız. Kurallara uymazsak vaka sayılarında artış da olur, sıkıntı yaşar duruma da geliriz. Ama şuanda yoğun bakım ve yatak sayılarımızda hiçbir sıkıntı yok. Şuan zaten sadece gereği olanlar yoğun bakımda kalıyor bildiğiniz gibi. Tüm temennimiz vakaların daha da azalması yönünde.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YOĞUN KATILIM 

Denetimlere Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk katıldı.UNUTULANUNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKTIGÜNCEL
UNUTULAN/UNUTTURULAN KIBRIS VE BARIŞ HAREKÂTI
700 Bin Kardeşimiz Olmuş!GÜNCEL
700 Bin Kardeşimiz Olmuş!
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİGÜNCEL
KİM İÇİN BU BASIN HÜRRİYETİ?
TARİHİ DOĞRU OKUMAKGÜNCEL
TARİHİ DOĞRU OKUMAK
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER'GÜNCEL
'HA SAİD HA KAMİL NE FARK EDER?'
SIRADAKİ HABER
}