HaberlerSamsun HaberleriMHP İlçe Kongreleri devam ediyor

MHP İlçe Kongreleri devam ediyor - Samsun Haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultaya giden süreçte tüm Türkiye'de İlkadım ilçe kongresiyle başlayan süreç Samsun'da bu hafta sonu Bafra, Alaçam ve Canik ilçe kongreleriyle devam etti.

+
-
MHP İlçe Kongreleri devam ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultaya giden süreçte tüm Türkiye’de İlkadım ilçe kongresiyle başlayan süreç Samsun’da bu hafta sonu Bafra, Alaçam ve Canik ilçe kongreleriyle devam etti.

22 Ağustos 2020 Cumartesi günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Kadın Kolları Genel Koordinatörü, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay ve 25. Dönem Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis’in katılımıyla gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi Bafra İlçe Başkanlığını önceki dönem ilçe başkanı olan mevcut başkan Barbaros Turna güven tazeleyerek yönetim kurulu listesiyle birlikte seçimi kazandı.

Yoğun katılımın olduğu ve KOVİD-19 salgın önlemlerinin damga vurduğu ilçe kongresi bir şenlik havasında gerçekleştirildi. Aynı gün Alaçam İlçesinde gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi Alaçam İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde başkan Orhan Sancak ve yönetim kurulu listesi seçimi kazandı. Divan Başkanlığını 25. dönem Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis’in yaptığı kongreye yoğun katılım oldu.

 

23 Ağustos 2020 Pazar günü gerçekleştirilen MHP Canik İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde başkan Süleyman Baltacı ve yönetim kurulu listesi seçimi kazandı. Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 25. dönem Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis, MHP Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri ve misafirler katıldı.

 

Kongrede yaptığı konuşmada “Samsun’da seçilen bu kadrolar partiyi 2023’e taşıyacak” diyen Karapıçak “Seçimlerde göreve gelen başkan ve yönetim kurulu üyeleri çalışmaya talip oldular. Gece gündüz demeden çalışacağız. Üzerinizdeki yük ve sorumluluk ağırdır.” dedi.

 

Kongreler sonrasında kısa bir açıklama da yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak 2023 vizyonu vurgusu yaparak “2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna birlik ve beraberlik içinde ulaşacağız. Ülkenin içinden geçtiği bu süreç Milliyetçi Hareketin daha iyi anlaşıldığı bir gerçektir. Bu anlaşılmanın ve bilincin yansıması Cumhur İttifakıdır. Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza ve müdafaa edecektir. Hiç kimse Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona tevessül etmemelidir.” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Samsun’da devam eden kongre takvimi ise 24 Ağustos’ta Ayvacık, 29 Ağustos’ta Yakakent, Asarcık ve Kavak, 8 Eylül’de Havza, 9 Eylül’de Ladik, 13 Eylül’de Tekkeköy, 20 Eylül’de Terme, 22 Eylül’de Salıpazarı, 27 Eylül’de Çarşamba ilçe kongreleri ile devam edecek.ÜLKÜCÜLER DE ŞİİR YAZARDI BİR ZAMANLARSİYASET
ÜLKÜCÜLER DE ŞİİR YAZARDI BİR ZAMANLAR
İYİ Kİ GÖRMEDİLER DESEM MİSİYASET
İYİ Kİ GÖRMEDİLER DESEM Mİ?
Samsun MHP kan, organ-doku ve plazma bağışı kampanyası başlattıSİYASET
Samsun MHP kan, organ-doku ve plazma bağışı kampanyası başlattı
Kılıçdaroğlu'na Karadeniz Bölgesinin CHP'li başkanlarından destekSİYASET
Kılıçdaroğlu'na Karadeniz Bölgesinin CHP'li başkanlarından destek
Samsun MHP İl Başkanlığı kan bağışı kampanyası başlattıSİYASET
Samsun MHP İl Başkanlığı kan bağışı kampanyası başlattı
SIRADAKİ HABER
}