HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da sel bölgelerindeki çalışmalar aralıksız devam ediyor

Samsun'da sel bölgelerindeki çalışmalar aralıksız devam ediyor - Samsun Haberleri

Samsun'un Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçesinde meydana gelen sel sonrası bölgedeki çalışmalar aralıksız devam ediyor. Samsum Valiliği yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

+
-
Samsun'da sel bölgelerindeki çalışmalar aralıksız devam ediyor

Samsun'un Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçesinde meydana gelen sel sonrası bölgedeki çalışmalar aralıksız devam ediyor. Samsum Valiliği yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün 22 Ağustos 2020 tarihinde Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde etkili olan yağışların özellikle Çarşamba ilçesinde 100 kg/m2’nin üzerine çıktığı uyarısı üzerine İl AFAD Müdürlüğümüze bağlı 12 arama kurtarma personelimiz bölgede tedbir amaçlı görevlendirilmiştir.

Sel ve su baskınının yaşandığı ilçelerimizde Valiliğimiz koordinasyonunda ilk andan itibaren başlayan ve aralıksız devam eden hasar tespit ve yardım çalışmaları kapsamında;

Kızılay tarafından, Çarşamba ve Salıpazarı ilçelerimizdeki tarım işçilerine yemek ve içme suyu temin edilmiştir.

AFAD tarafından, Samsun Lojistik Deposundan Çarşamba ilçesi Kumköy mevkiindeki 110 mevsimlik tarım işçisine 110 adet ve Salıpazarı ilçesindeki 550 mevsimlik tarım işçisine 550 battaniye teslim edilmiştir.

Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde ilçe belediye ekipleri, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ ekipleri farklı lokasyonlarda iyileştirme faaliyetlerini yürütmüşlerdir.

Çarşamba ilçemizde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 2 ekip halinde hasar tespit çalışmalarına başlanmış, 23 işyeri ve 38 konutta hasar tespiti yapılmış olup, çalışmalar devam etmektedir.

Samsun Defterdarlık personelleri tarafından 31 evin zarar tespiti işlemi yapılmıştır.              

Ayrıca yine 22 Ağustos 2020 tarihinde saat 22.00’de Giresun ilimizde etkili olan aşırı yağışlardan dolayı, tedbir amaçlı 1 araç 5 personelden oluşan AFAD’a bağlı ilk Acil Müdahale ekibimiz ve 22:55 itibariyle de 1 araç 3 personelden oluşan ikinci ekibimiz Giresun’a hareket etmiştir.

23.08.2020 tarih ve saat 13.50 itibariyle AFAD’a bağlı 1 araç, 1 Birlik Müdür Vekili ve 5 dalgıçtan oluşan ekibimiz Giresun’a hareket etmiştir.

23.08.2020 tarih ve saat 11.58’de Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı 1 araç 4 personelden oluşan dalgıç ekibi, SASKİ’ye bağlı 1 adet arazöz ve personel ile 1 adet paletli iş makinası Giresun’a yönlendirilmiştir.

23.08.2020 tarih ve 16:33’de AFAD’a bağlı 1 adet kadavra köpeği, 2 personel ve 1 araç Giresun’a hareket etmiştir.

Samsun AFAD envanterinde olan Mobil Koordinasyon tırı ise bu akşam saat 20.00’de 2 personel ile Giresun’a hareket edecektir.

Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde yaşanan sel felaketiyle ilgili devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla seferber olmuş olup, vatandaşlarımızın yaraları en kısa sürede sarılacaktır. Tüm bölge halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
MÜDAFAA-İ HUKUKGÜNCEL
MÜDAFAA-İ HUKUK
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFEGÜNCEL
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFE
BİR OSMANLI PADİŞAHI VE KAYBEDİLEN VATAN TOPRAKLARIIIGÜNCEL
BİR OSMANLI PADİŞAHI VE KAYBEDİLEN VATAN TOPRAKLARI(II)
SIRADAKİ HABER
}